شهر مشهد

شهر طلای قرمز

مشهد جدید یا طوس قدیم فرقی نمی‌کند شهری است که از نظر وسعت بیشترین سهم را در ایران دارد. وجود حرم امام مهربانی‌ها شمس الشموس که با گنبد طلایی‌اش در هر نمایی از شهر هنرنمایی می‌کند و باعث برکت بیشمار و مثال زدنی برای مردم مهمان‌نواز و خونگرم مشهد شده است که این امر توانسته گردشگران زیادی را از اقصا نقاط جهان به این شهر بیاورد. ثبت و ضبط تصویرهای متنوع زائران با حرم در فصول مختلف، خبر از آب و هوای چهار فصل مشهد می‌دهد. در ادامه با هالی تور همراه باشید...

بازارهایی با اجناسی از قبیل زعفران، زرشک، انواع طعم دهنده‌های چای، مهر و تسبیح، فضای بازارها را بسیار جذاب و دیدنی کرده است که هر کسی به مشهد سر می‌‌زند خرید را امری حیاتی و ضروری می‌داند.

ساخت هتل‌هایی با درجه‌بندی و ستاره‌های مختلف با فاصله‌های دور و نزدیک از حرم توانسته برای تمام مسافرین و زائران فضاهایی امن فراهم سازد تا سفر به مشهد به یکی از بهترین سفرهای زیارتی، سیاحتی تبدیل شود.

برای وصف «فردوسی» شاعر نامی قرن چهارم باید گفت کسی است که توانسته با خلق «شاهنامه» کمک شایانی به حفظ ادبیات فارسی کند و به رسم یادگار مقبره‌ای از وی در مشهد ساخته شد. وجود این شاعر بی‌بدیل در این شهر باعث شده که اصالت گویش به حدی حفظ شود که مردم و لهجه‌شان یاری جدانشدنی باهم شوند.

منطقه‌های «شاندیز» و «طرقبه» با هوایی مطبوع و همچنین رستوران‌های متعدد با غذاهایی لذیذ، توانسته اند سفر به مشهد را خاطره‌انگیز کنند.

«سرزمین موج‌های آبی» و «موج‌های خروشان» در مشهد جزء بزرگ‌ترین مجموعه‌های آبی سرپوشیده آسیا به شمار می‌آیند که در کنار زیارت توانسته‌اند تفریحات آبی را امری جذاب جلوه دهند.

و در آخر مشهد شهری است که تمام آنچه که از یک شهر انتظار دارید را برآورده خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام یک از جاذبه‌های این شهر، درقسمت جاذبه‌های گردشگری سایت هالی تور  با ما همراه باشید.

شما هم اگر این روزها قصد سفر به شهر مشهد را دارید مهم نیست که از کدام شهر ایران می خواهید به مشهد سفر کنین فقط کافی است با همکاران ما در بخش تور داخلی، تور مشهد تماس بگیرید و رزرو تور خود را به همکاران ما بسپارید.

به قلم صفورا رستمی فرد

دفتر مرکزی هالی تور