ایرلاین بیمان

شرکت هواپیمایی بیمان بنگلادش

شرکت هواپیمایی بیمان بنگلادش در تاریخ ۴ ژانویه ۱۹۷۲ میلادی در شهر داکا کشور بنگلادش تأسیس شد و درست یک ماه بعد در فرودگاه بین‌المللی شاه جلال فعالیت خود را آغاز کرد. بیمان بنگلادش به ۲۱ مقصد، پرواز مستقیم دارد و با کد یاتایی BG نیز در صنعت هواپیمایی نیز خوانده می‌شود.

بلیط هواپیما یکی از ده‌ها خدمات مهم گردشگری الکترونیک می‌باشد که هالی تور سعی دارد آن را با کمترین قیمت از نرخ مصوب ارائه شده و شرایط خرید بلیط ارزان را برای تجربه سفرهای ارزان فراهم نماید.

با ورود به این سایت در واقع شما به یکی از معتبرترین سامانه‌های ارائه‌ی خدمات گردشگردی و کامل ترین مرجع برای خریدهای بلیط هواپیما داخلی و بلیط هواپیما خارجی قدم گذاشته‌اید.

تنوع بسیار بالا در خدمات، آسان بودن فرآیند خرید، ارائه قیمت به صورت کاملاً واقعی و همچنین حمایت از حقوق مسافر و صداقت در ارائه خدمات از اصلی ترین دلایل موفقیت سایت هالی تور می‌باشد.

همچنین  فرودگاه بین‌المللی شاه امانت در چیتاگونگ و فرودگاه بین المللی عثمانی در سیلهت مقرهای فرعی این ایرلاین می‌باشند.

این شرکت هواپیمایی خدمات بین‌المللی مسافر و بار به آسیا و اروپا ارائه می‌دهد و همچنین مسیرهای داخلی بنگلادش را پوشش می‌دهد.

این ایرلاین دارای 42 توافق نامه خدمات هوایی است و در حال حاضر به 16 کشور مختلف پرواز می‌‎کند.

تا تاریخ 23 ژوئیه 2007 این شرکت هواپیمایی کاملاً تحت مالکیت و مدیریت دولت بنگلادش بود و بعد از آن توسط دولت بنگلادش به بزرگترین شرکت سهامی عام کشور تبدیل شد.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در بالاکا بابان در کرمیتولا داکا واقع شده است.

پروازهای سالانه حج، حمل و نقل کارگران غیر مقیم بنگلادشی، مهاجران و فعالیت شرکت‌های تابعه آن، بخشی جدایی ناپذیر از اثرگذاری این ایرلاین بر روی اقتصاد بنگلادش است.

این شرکت هواپیمایی در فوریه 1972 ایجاد شد و در زمان اوج این ایرلاین به 29 مقصد بین‌المللی از جمله شهرهای نیویورک در غرب و توکیو از شرق پرواز کرده است.

از زمان تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام در سال 2007، این شرکت هواپیمایی شروع به نوسازی ناوگان خود کرده است.

این شرکت 10 هواپیما بوئینگ در آن زمان به ناوگان هوایی‌اش اضافه کرد و 10 هواپیمای دیگر نیز از شرکت‌های دیگر خریداری کرد.

این شرکت هواپیمایی دارای تأییدیه پرواز از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (the European Aviation Safety Agency) می‌باشد و علاوه بر این با موفقیت از ممیزی ایمنی عملیاتی IATA عبور کرده و از آن زمان به بعد با موفقیت به مقصد قبلی خود در آسیا و اروپا پرواز کرده است.

دفتر مرکزی هالی تور