ایرلاین ریجنت ایرویز

ایرلاین ریجنت ایرویز بنگلادش

ریجنت ایرویز زیر مجموعه گروه حبیبHabib Group)) است  که به فعالیت‌های مختلف تجاری شامل نیرو، فولاد، لباس، منسوجات، نخ ریسی، سیمان ، کاغذ و کود می‌پردازد.

این شرکت هواپیمایی از 10 نوامبر 2010 با دو فروند هواپیمای بمباردیر Dash-8-Q300 ساخت کانادا آغاز به کار کرد که هر هواپیما دارای ظرفیت 50 مسافر در هر کلاس داشت و به هواپیماهای راحت و ایمن مشهور است.

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی ریجنت ایرویز دارای 6 هواپیما می‌باشد که شامل 4 هواپیمای بوئینگ 737-800 و دو هواپیمای Dash-8-Q300 است.

دیواره و پنجره هواپیمای 737 بوئینگ به گونه‌‌ای طراحی شده است  که مسافران به راحتی منظره بیرونی را مشاهده می‌کنند و ارتباط بیشتری با پرواز پیدا می‌کنند.

همچنین محل قرار گرفتن بار مسافران در کابین به گونه‌ای طراحی شده است که به فضای باز اتاق کمک می‌کند و فضایی برای محل قرار گرفتن چرخ دستی مسافران در نزدیکی صندلی پیش‌بینی شده است که مانع راحتی جلوی پای مسافر نمی‌شود.

ایرلاین ریجنت ایرویز با شعار "هر چیز کوچکی مهم است" خود را متعهد به خدمات با کیفیت به مسافران می‌داند و به دنبال شناخته شدن به عنوان ایرلاینی در سطح جهانی از کشور بنگلادش است.

این ایرلاین، استانداردهایی را برای خودش تنظیم کرده است که شامل توانایی‌های گسترده زیرساختی و ناوگان هواپیماهای مدرن می‌باشد. همچنین اقدام به آموزش کارکنان خود در کلاس جهانی و تصویب بالاترین استانداردهای ایمنی کرده است.

همچنین قابل توجه است که ایرلاین ریجنت ایرویز، اولین شرکت هواپیمایی از بنگلادش می‌باشد که تأییدیه ایمنی خود را از سازمان هواپیمایی کشوری بنگلادش (CAAB) دریافت کرده است که یک استاندارد بین المللی تایید شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری بین‌المللی (ICAO) است.

این ایرلاین اهمیت زیادی به ایمنی مسافران خود می‌دهد و از نزدیک با انجمن حمل و نقل هوایی بین‌المللی یاتا(IATA) همکاری می‌کند. یاتا در زمینه‌های ایمنی، امنیت و خدمات به ایرلاین‌ها آموزش می‌دهد.

دفتر مرکزی هالی تور