ایرلاین نوو ایر

شرکت هواپیمایی نووو ایر

شرکت هواپیمایی نووو ایر در اکتبر 2007 به عنوان ارائه دهنده خدمات هواپیمایی توسط مدیران ارشد جمال، فیض خان، مفیزور رحمان و فیض الرحمان بدال شرکت Tusuka Group در کشور بنگلادش تأسیس شد.

از اواخر سال 2011 به عنوان یک شرکت هواپیمایی رسمی با پروازهای منظم شروع به کار کرد.

نووو ایر در 9 ژانویه 2013 با هواپیماهای جت امبرائر 145 عملیات تجاری‌اش را  آغاز کرد.

همیشه انتخاب رزرو بلیط هواپیما از تعداد زیادی وب سایت گردشگری سخت و دشوار به نظر می‌رسد و نوسان قیمت پروازها نیز همیشه یکی از مشکلات عمده برای خرید بلیط ارزان قیمت به شمار می‌رود که روند رزرو را پیچیده تر می‌کند. اما با کمی تحقیق از بین ده‌ها سایت معتبر خرید بلیط هواپیما می‌توانید سایت هالی تور را برای رزرو بلیط هواپیما انتخاب کنید تا از بهترین نرخ‌های پروازهای داخلی و پروازهای خارجی بهره‌مند شوید.

 همچنین بلیط هواپیمایی بعدی خود را به صورت یکپارچه و رفت و برگشت رزرو کنید اما نکته‌ای که سایت هالی تور را از دیگر سایت‌های خرید بلیط هواپیما متمایز می‌کند این است که شما می‌توانید فقط با چند کلیک ساده ایرلاین محبوب خود را در مسیر دلخواه رزرو کنید و از جزئیات پرواز که شامل توقف در مسیر، کلاس پروازی، ساعت پرواز، طول مسیر، نام فرودگاه مبداء، نام فرودگاه مقصد و... با خبر شوید.  

پس از آن، هواپیماهای ATR 72-500 توربوپراپ جایگزین امبرائر 145 شد.

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به کلیه‌‌ی مقاصد داخلی بنگلادش پرواز دارد و این شرکت تنها به یک مقصد بین‌المللی یعنی شهر کلکته کشور هند پرواز دارد.

در ژوئیه 2013 ، این شرکت با ارائه برنامه‌ای با نام نووایر اسمایلز «NOVOAIR Smiles»، اولین ایرلاین بنگلادش با پروازهای منظم روزانه شد.

شرکت هواپیمایی نووو ایر جایزه بهترین ایرلاین‌ داخلی در سال 2014 را دریافت کرد و پروازهای بین‌المللی‌اش را از 1 دسامبر 2015 آغاز کرد.

این شرکت هواپیمایی از سال 2016 به دنبال تحکیم پروازهای داخلی و گسترش بخش‌های بین‌المللی بوده است.

در دسامبر سال 2020، این شرکت هواپیمایی برنامه خود را برای افزودن سه هواپیمای کوچک دیگر و سه ایرباس A320 متوسط تا سال 2022 اعلام کرد تا عملیات بین‌المللی خود را به سنگاپور، دوحه، مسقط، کوالالامپور در کنار باگدوگرا، چنای و گواهتی هند اضافه کند.

از هفتمین سالگرد تاسیس خود در 9 ژانویه 2020، این شرکت هواپیمایی 61،599 پرواز به مقصد داخلی و تنها یک مقصد بین المللی به کلکته را انجام داده است که بیش از 3.33 میلیون مسافر را حمل می‌کند.

دفتر مرکزی هالی تور