ایرلاین کام ایر

شرکت هواپیمایی کام ایر افغانستان

کام ایر اولین شرکت هواپیمایی خصوصی افغانستان است که بنیانگذار آن تاجر مشهور افغانی به نام زمارای کامگر می‌باشد.

مجوز این شرکت در سال 2003 اعطا شد و از زمان تاسیس، این شرکت هواپیمایی دارای رشد چشمگیری بوده است.

 گردش مالی آن سالانه 200 میلیون دلار است و هر ساله بیش از یک میلیون مسافر را جابجا می‌کند.

هواپیمایی کام ایر نقش مهمی در توسعه شهر کابُل به عنوان یک قطب مهم حمل و نقل در منطقه داشته است و از بخش‌های تجاری، صنعتی و گردشگری افغانستان پشتیبانی می‌کند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما در هالی تور کافیست مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کنید تا بهترین پیشنهادها برای شما در مسیر مورد نظر نمایش داده شود همچنین هالی تور این امکان را به شما می‌دهد تا سفری ایمن، مقتصد و راحت را در سرتاسر جهان تجربه کنید.

پروازهای بین‌المللی کام ایر از شهرکابُل به شهرهای کویت، آنکارا، دوشنبه، اسلام آباد، استانبول، جده، مشهد، دهلی نو، شارجه، تاشکند و تهران می‌باشد.

همچنین از شهرکابُل به 12 مقصد داخلی خوست، بامیان، بست، چغچران، فیض آباد، فرح، هرات، قندهار، میمنا، مزار شریف، تیرینکوت و زرنج پرواز دارد.

پروازهای بین‌المللی کام ایر از شهرهای هرات، قندهار و مزار شریف به جده، مشهد، دهلی نو و تهران نیز انجام می‌گیرد.

ناوگان هوایی کام ایر شامل چهار ایرباس A340s، دو ATR42-500،  شش بوئینگ B737 و یک بوئینگ B767  و در مجموع 13 هواپیما را دارامی‌باشد.

کام ایر کلیه‌ی مقررات و استانداردهای ایمنی و کیفیت ایکائو را دریافت کرده است و در اکتبر 2017  توسط اداره هواپیمایی کشوری افغانستان مجوزهای کیفیت آن مطابق با ISO / IEC 27001: 2013 و ISO 9001: 2015 تأیید شده است.

هواپیمایی کام ایر از متخصصان افغان حمایت می‌کند و به پیشرفت آنها کمک شایانی می‌کند و 90٪ نیروی کار آن که بیش از 800 نفر می‌باشند، تبعه افغانستان هستند.

هواپیمایی کام ایر به دنبال کسب مجوز پروازهای خارجی به آذربایجان (باکو)، چین (هانگزو و ارومچی)، آلمان (فرانکفورت)، عراق (بغداد و نجف)،  انگلیس (لندن) و ایالات متحده می‌باشد.

دفتر مرکزی هالی تور