قوانین و مقررات

 • شرایط و ضوابط عمومی
 • وب‌سایت هالی تور طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین مرتبط با جرائم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت اکترونیکی فعالیت می‌کند.
 • خدمات و محتـوای عرضه شده توسط وب‌سـایت هالی تور جهت استـفاده‌ در این وب‌سـایت تولید می‌شوند. هرگونه سوءاستفـاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت هالی تور و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.
 • اطلاعات شخصی کـاربران در هالی تور کاملاً محرمانه اسـت. هالی تور تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لـذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهـت هک کردن هرگونه اطلاعات موجود در سـایت نبوده و هیچگونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت هالی تور اطلاع دهد.
 • تنها دارنده نام کاربری و رمز عبور، مشتری است. مسئولیت استفاده و حفاظت از رمز عبور و نام کاربری به عهده‌ی مشتری بوده و نیز هرگونه دریافت سفارش خدمات و پشتیبانی از طریق آن نام کاربری و رمز عبور صورت می‌گیرد.
 • کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.
 • کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغـییر در مشـخصـات فردی خود را در اسـرع وقت در وب‌سایت هالی تور اصلاح نماید. در غیر این‌صـورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبـال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
 • وب‌سایت هالی تور به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.
 • هرگونه سوء استفاده از نام هالی تور، سایت اینتـرنتی هالی تور، مکاتبه از طرف هالی تور و یا استـفاده از نام‌های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجـاد نمـاید ممنوع بوده از طـریق شـکایت به مـراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
 • وب‌سایت هالی تور اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
 • هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها در سایت هالی تور، شامل نام ایـرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استـخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از مدیریت هالی تور ممنوع است و پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.

 • شرایط و ضوابط عمومی رزرو و خرید بلیط هواپیما
 • عملیات خرید بلیط در وب‌سایت هالی تور مشمول مجموعه قوانین و مقررات الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
 • طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است و هالی تور مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، اطلاعات اساسی مسافر همچون نام و نام خانوادگی، مسیر پرواز، ساعت پرواز، تاریخ سفر، باید به صورت صحیح وارد گردد. بطور مثال نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود نداشته و هالی تور، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.
 • اعلام تغییرات پرواز و یا نهایی شدن سفارش در پروازهای داخلی از طریق اس ام اس و در پروازهای خارجی از طریق ایمیل و اس ام اس و بنا به ضرورت از طریق شبکه‌های اجتماعی (تلگرام و واتساپ) به مسافر اعلام می‌شود لذا ورود تلفن و ایمیل  معتبر و در دسترس الزامی است و در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن پیام ها به عهده مسافر است.
 • لطفا پس از اتمام فرآیند خرید به دانلود بلیت، ارسال اس ام اس و گرفتن ایمیل توجه نمایید و پیش از اطمینان از صدور بلیط از خرید مجدد جلوگیری نمایید.
 • بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر در فرودگاه پذیرش نخواهد شد.
 • طبق قوانین هواپیمایی کشوری، نوزاد به مسافری اطلاق می‌شود که بین ۱۰ روز تا دو سال، سن دارد. کودک به مسافری اطلاق می‌شود که بین دو تا دوازده سال تمام سن دارد و بزرگسال به مسافری، بیش از دوازده سال سن دارند. خریدار با علم به قوانین مذکور اقدام به خرید بلیط می‌نماید. بدیهی است در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی و تاریخ تولد، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد.
 • بلیط نوزاد یا کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال به صورت آنلاین خریداری نمود.
 • لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ سیستمی (بلیط‌های سیستمی به بلیط هایی اطلاق می‌گردد که تابع قانون هواپیمایی کشوری و با نرخ های شناور به فروش می‌رسد)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری ( بلیط چارتر به بلیطی اطلاق می‌گردد که نرخ‌های آن توسط آژانس‌های چارتر کننده تعیین می‌شود و استرداد آن تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری نمی ‌باشد)، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
 • نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها و چارترکنندگان در هنگام خرید و بلیط صادر شده مشخص می‌باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و هالی تور در این مورد مسئولیتی ندارد.
 • هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت) به مسئول پذیرش شرکت هواپیمایی مربوطه الزامی است.
 • خریدار حق تغییر قیمت بلیط، و تغییر در مفاد بلیط صادر شده به هر نحو و عنوان را نخواهد داشت.
 • طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دوران نقاهت بعد عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که همراه داشتن نامه مربوط جهت انجام پرواز کافی نبوده و ایرلاین در صورت تشخیص خطرناک بودن سفر برای افراد ذکر شده یا دیگر مسافران مجاز به ممانعت از پرواز این دسته از مسافران می‌باشد و کنسلی بلیط در چنین شرایطی مطابق با قوانین اولیه بلیط صورت خواهد پذیرفت و هالی تور در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت. مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
 • استفاده از خدمات خاص شامل ویلچر، ماسک اکسیژن در حین پرواز، نیازمند اطلاع رسانی و هماهنگی با ایرلاین دارد. در صورت نیاز به دریافت خدمات خاص می‌بایست قبل از خرید پرواز مورد نظر خود با پشتیبانی وب سایت هالی تور جهت بررسی امکان ارایه اینگونه خدمات توسط ایرلاین تماس حاصل فرمایید.
 • حضور مسافر در پروازهای داخلی حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز و در پرواز‌های خارجی حداقل 3 ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه و ترمینال پرواز به همراه مدارک مورد نیاز الزامی است.
 • درصورت بروز هرگونه خطا در حین پرداخت برای خرید خدمات (بلیط هواپیما، هتل و ...) و اختلالات ناشی ازسامانه‌های پرداخت (درگاه بانکی) و سیستمهای رزرواسیون ایرلاینها (GDS,CRS) و تآمین کنندگان این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبلا خریدهای ناموفق نخواهد داشت. در صورتیکه وجهی از حساب کاربر کسر شده باشد، شرکت فقط موظف به باز پرداخت وجه می‌باشد و هیچگونه تعهد دیگری ندارد.
 • اطلاعات در این سایت با حسن نیت بارگزاری شده است اما سیستم رزرواسیون هالی تور نمی‌تواند تضمین کند که این اطلاعات کاملا از اشتباهات و اشتباهات سیستمی و فنی مبرا می‌باشد و هیچ مسئولیتی در قبلا هر گونه خطا و یا غفلت از سوی تامین کنندگان در این سایت را قبول نمی‌کند. لطفا توجه داشته باشید اطلاعات مربوط به خدمات مسافرتی به همان اندازه دقیق است که توسط تآمین کننده خدمات ارائه شده است. این وب سایت یک سرویس دهنده آنلاین خدمات مسافرتی می‌باشد و اطلاعات از طریق تامین کننده دریافت می‌شود و احتملا هرگونه اشتباه در این ارتباطات سیستمی وجود دارد. خطاها و اشتباهات محرز شامل غلط چاپی، اشتباهات تایپوگرافی و اشتباهات در محاسبه تبدیل ارز، اشتباهات در قیمت گذاری و قیمت فروش به طور کلی جهت ارائه خدمات، برای سیستم رزرواسیون هالی تور الزام آور نمی‌باشد و در صورت خطا و یا اشتباه انجام شده، سیستم رزرواسیون هالی تور یا تآمین کننده حق دارد برای لغو رزرو و استرداد هزینه‌های پرداخت شده توسط مشتری راسا اقدام نماید .
 • مسافر متعهد می‌باشد در صورت استفاده از خدمات رزرواسیون آنلاین هتل کلیه اطلاعات هتل از قبیل نوع هتل، مکان، تعداد ستاره، نوع اتاق و موقعیت جغرافیایی با خواسته خویش هماهنگ باشد در غیر این صورت سیستم رزرواسیون هالی تورهیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید چارتر

 • پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیسـتمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هسـتند و در یک درصد مواقع ممـکن است قابل استـفاده نباشند، در چنـین مواقعی و درصورت خرید بلیط جایگزین، هزینه‌ی بلیط از طرف چارترکننده به شما برگردانده خواهد شد. هالی تور تمام تلاش خود را می‌کند تا این ریسک را به صفر برساند.
 • در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد.
 • در صورت ابطال یا تاخیر بیش از ۲ ساعت در پروازهای چارتری ارسال بلیط مهر شده الزامی است.
 • قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، برابر با قیمت بلیط بزرگسال است.

قوانین عمومی مربوط به کنسلی بلیط پرواز داخلی

 • در خواست کنسلی بلیط‌های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قوانین ایرلاین متفاوت است (جدول درصد جریمه در قسمت "درصد جریمه استرداد و بار مجاز پرواز داخلی" قابل مشاهده است) پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری) است.
 • در صورت ابطال یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز بلیط خریداری شده شامل جریمه‌ی کنسلی نمی‌گردد.
 • در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر و تعجیل پرواز بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط و رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.
 • در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز متوالی را دارد می‌بایست هنگام خرید حداقل 2 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می‌باشد و هالی تور هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و جریمه کنسل شدن بلیط دوم به عهده مسافر است.

قوانین کنسلی بلیط رفت و برگشت داخلی

طبق قوانین 14 جانبه میان ایرلاین‌ها و بر اساس قوانین داخلی هر ایرلاین، در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز انصراف دهد قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز برقرار است:

توافقنامه چهارده جانبه بین شرکت‌های "هما"، آسمان، ماهان، کیش ایر، قشم ایر، نفت ایران، آتا، معراج، تابان، اترک، کاسپین، زاگرس، سپهران و ساها می‌باشد.

 • در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر ایران ایر‌، آسمان ، کاسپین ، ماهان ، آتا باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 3 روز باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می‌گردد.

 

 • در صورتی که پرواز رفت و یا برگشت مسافر قشم ایر، کیش ایر، کارون، سپهران باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 48 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می‌گردد.

 

 • در صورتی که پرواز رفت ویا برگشت مسافر تابان ، معراج ، ساها باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 24 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه استرداد می‌گردد.

 

 • بلیت الکترونیکی و یا کاغذی آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی دوم خود را به علت تاخیر و یا ابطال پرواز داخلی اول و یا ابطال پرواز داخلی دوم ( که قرار بوده است توسط یکی از شرکت‌های فوق الذکر انجام شود) از دست داده اند از هرگونه هزینه ابطال بلیت (crcn) معاف خواهند بود، مشروط به اینکه تاریخ صدور این بلیت قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد.
 • شرکت هواپیمایی مربوطه (تاخیر یا ابطال کننده پرواز) موظف است بلیت مسیر ابطالی و یا تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظور عدم کسر هزینه ابطال بلیت (crcn) ادامه مسیر و یا بازگشت خود، به شرکت هواپیمایی ثانویه ارائه دهد.

قوانین کنسلی بلیط پروازهای داخلی (سیستمی)

 

توجه :ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام می‌کند محاسبه می‌شود.
بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، ۵ دقیقه زودتر از زمان اعلام‌ شده در جدول زیر را در نظر بگیرید.
در غیر این صورت، هالی تور مسئولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی را بر عهده نمی‌گیرد.
همچنین لازم به ذکر است کنسلی و درصد خسارت هواپیمایی وارش و زاگرس در روزها و ساعات اداری انجام می‌گیرد در غیر اینصورت هالی تور هیچ مسئولیتی در قبال استرداد وجه ندارد.

 

ایرلاین
شناسه نرخ (کلاس)
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

 

 تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
تا 3 ساعت قبل پرواز
 تا 30 دقیقه قبل از پرواز 
 از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد

آسمان

U R X Q N T Y W V S M O

تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 40% Cancellation
از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد 60% No Show

L K H B

تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 50% Cancellation
از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد 70% No Show

D I Z

تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 30% Cancellation
از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد 50% No Show

ماهان

S X T V Q P R Y B

10%

30%

50%

L

15%

40%

50%

I

20%

40%

50%

N

20%

50%

70%

C

30%

40%

70%

W WW WA

20%

50%

70%

U

90%

95%

 

تابان

YY YR YV YZ YL YM YA YI YP YF YK YD YN YB YW YJ YS YO
YQ YE YU Y  

20%

30%

40%

50%

N D K F P I A M L Z V R Y

20%

30%

50%

60%

O S W B

20%

30%

60%

70%

E Q

100%

کاسپین

 

W WF WB N NF NB X S SF H HF P PF PB R RF RB RH RD RE JD JH JB JF J Z ZF ZB ZH ZD Q QF QB QH QD  30% 50%

M

40%

70%

K KF L LF LB LH

50%

80%

V A F U D IF IB IH IE I

100%

کیش ایر

RQ RX R P F S Y B H V

تا 24 ساعت قبل از پرواز

20%

از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد

40%

K L N Q M X

تا 24 ساعت قبل از پرواز

25%

از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد

50%

تفتان

همه

15%

25%

40%

55%

60%

ایران ایر

L, X, N, M, K, Q, V, S, Y, I, C, J

30%

60%

ایرلاین

شناسه نرخ کلاس

تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

تا 24 ساعت قبل از پرواز

از 24 ساعت تا 3 ساعت قبل از پرواز

از 3 ساعت به بعد NO SHOW

آتا

Y I S R O V

10%

30%

50%

60%

B Q Z P N M

20%

50%

70%

80%

L F A E D

30%

70%

80%

90%

K W H J

40%

80%

90%

95%

X U

80%

100%

 

ایرلاین

شناسه نرخ کلاس

تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

تا 24 ساعت قبل از پرواز

از 24 ساعت تا 3 ساعت قبل از پرواز

از 3 ساعت به بعد NO SHOW

پارس ایر

همه

30% 55% 65% 75%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

72 ساعت قبل پرواز

72 تا 48 ساعت قبل از پرواز

48 تا 24 ساعت قبل از پرواز

24 تا 12 ساعت قبل از پرواز

تا 12  ساعت قبل از پرواز

تا 12 ساعت قبل پرواز NO SHOW/NO-GO

سپهران

P PV LV V L T Q E O S H A M B R I J K Z D Y

30%

50%

70%

85%

85%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

از زمان صدور تا 48 ساعت قبل از پرواز

 از 48 ساعت تا 4 ساعت قبل از پرواز

از 4 ساعت قبل از پرواز (از دست دادن پرواز)

معراج

U UB UD UE

70%

80%

90%

X V Q N

60%

70%

80%

M L K H

60%

70%

80%

B Y S E

50%

60%

70%

W O R A

40%

50%

60%

X D C J Z

30%

40%

 50%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

تا قبل از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

  تا قبل از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز  

          ازساعت 12 ظهر روز قبل تا 5 ساعت قبل از پرواز  

جا ماندن از پرواز

ایران ایرتور

V M H Y

30%

40%

 

50%

  

60%

 C

20%

30%

40%   

50%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

از زمان خرید تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

از 12 ظهر 3 روز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز

از 12 ظهر یک روز تا 3 ساعت قبل از پرواز

از 3 ساعت پیش از پرواز تا زمان پرواز و noshow

کارون

B E H K L M N Q R S U V W Y BB EB HB KB LB MB NB RB UB VB WB YB BD ED HD KD LD ND QD RD UD VD WD YD BE EE HE KE LE ME NE QE RE SE UE VE

30%

50%

70%

WE YE BF EF HF KF LF MF NF QF RF SF UF VF WFYF BH EH KH LH MH NH QH RH SH UH VH WH YH BM

50%

70%

EM HM KM LM MM QM RM SM VM WM YM BN EN LN MN NN VN WN YN BO

100% 100%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

از لحظه صدور تا 15 دقیقه پس ازصدور

از15 دقیقه بعد از صدورتا 12 ظهر سه روز پیش از پرواز

از 12 ظهر 3روز تا 12 ظهر قبل از پرواز

از12 ظهر یک روز قبل تا سه ساعت پیش از پرواز

از سه ساعت پیش از پرواز بعد و NO-SHOW

وارش

LL LW LV LU LS LR LQ LN LM LK LE LD LB LY LI LP LT LF LG LH LZ LO D WI

بدون جریمه

30%

50%

70%

90%

SS SW SV SU SR SQ SN SM SK SE SD SB SH SY

بدون جریمه

20%

40%

60%

80%

HH HW HV HU HR HQ HN HM HI HE HD HB HS HF HJ HG HY HL HO HP HT HZ MD MF MG MH MI MK MM MN MO MP MQ MR MS MU MV MY MZ

بدون جریمه

10%

30%

50%

70%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

از زمان صدور تا 15 دقیقه پس از آن

تا 12 ظهر سه روز قبل از پرواز

تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز

تا سه ساعت قبل از پرواز

از سه ساعت قبل از پرواز به بعد

زاگرس

D I Z

0%

20%

30%

50%

50%

 M N Q X R U V W Y

0%

30%

40%

50%

60%

H K L

0%

40%

50%

60%

 70%

 

O E B

0%

50%

60%

80%

90%

 

ایرلاین

شناسه نرخ (کلاس)

تا 12 ظهر 4 روز قبل از پرواز

تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز

تا 2 ساعت قبل از پرواز

از 2 ساعت قبل از پرواز به بعد

قشم ایر

A R Y

30%

40%

60%

70%

V M Q K N

40%

50%

60%

70%

D U L

   100%غیر قابل استرداد

 

ایرلاین

نرخ بلیت

ابطال،استرداد و تعویض (بر اساس نرخ پایه)-NO SHOW

مینای محاسبه نرخ CHD

تا 12 ظهر روز قبل از پرواز

تا 4 ساعت قبل از پرواز

از 4 ساعت قبل از پرواز به بعد

هواپیمایی ساها | خرید بلیط هواپیما ساها | آذربلیطساها

6.000.000 تا 6.500.000

90%

90%

90%

75% نرخ بزرگسال

6.510.000 تا 8.500.000

50%

60%

70%

75% نرخ بزرگسال

8.510.000 تا 10.000.000

40%

50%

60%

75% نرخ بزرگسال

بالاتر از 10.010.000 ریال

30%

50%

60%

75% نرخ بزرگسال

لطفا قوانین و شرایط خرید بلیط خارجی را با دقت کامل ملاحظه فرمایید:

 • مسافر موظف می‌باشد در صورت نیاز هر گونه مدرک از جمله پاسپورت، ویزا، مهر ورود و خروج و ... مربوط به مسافرین را به سیستم رزرواسیون هالی تور ارائه دهد.
 • استرداد بلیطهای رفت و برگشت در صورت ارائه مدارک اقامتی مسافر یا بلیط برگشت دیگری امکان پذیر می‌باشد در غیر این صورت بلیط استرداد نمی‌گردد.
 • مسئولیت کنترل اعتبار پاسپورت و ویزاهای مربوط ائم از ویزاهای ترانزیت (بابت توقفهای بین مسیر) و ویزای کشور مقصد به عهده مسافر می‌باشد.
 • شماره پاسپورت می‌بایستی به صورت کامل به همراه حروف انگلیسی آن وارد شود در غیر این صورت کلیه جرایم و مسئولیت آن به عهده مسافر می‌باشد.
 • در صورتیکه ایمیل و شماره موبایل اعلام شده در هنگام رزرو اشتباه باشد سیستم رزرواسیون هالی تور هیچگونه مسئولیتی در قبلا اعلام تغییر ساعت، تغییر تاریخ، کنسل شدن پرواز ندارد.
 • در صورتیکه از اعتبار پاسپورت مسافر کمتر از شش ماه از زمان سفر باقی مانده باشد، مسئولیت آن به عهده مسافر می‌باشد.
 • مسافر متعهد است تایید ایمیل‌های مربوط به تغییرات که از طرف سیستم رزرواسیون هالی تور ارسال می‌گردد را در زمان اعلام شده، به این شرکت ارسال نماید. در صورت عدم دریافت تایید ایمیل از سوی مسافر در زمان مقرر به منزله تایید در نظر گرفته می‌شود.
 • قوانین و هزینه‌های کنسلی و تغییر طبق Rule Fare اعلامی همان رفرنس می‌باشد و از زمان Search پرواز و هتل و قطار قابل ملاحظه می‌باشد و مسافر موظف می‌باشد این شرایط را قبل از خرید مطالعه نماید.
 • در صورتیکه بعد از خرید بلیط اقدام به تمدید پاسپورت نمودید حتما کپی پاسپورت جدید را به ایمیل پشتیبانی ارسال نمایید. در صورتیکه آپدیت کردن اطلاعات طبق قوانین ایر لاین شامل هزینه گردد مسافر موظف به پرداخت آن می‌باشد.
 • برخی از ایرلاین‌ها بصورت آنلاین 24 ساعت قبل از پرواز، نیاز به صدور Boarding Pass دارند (Check in Online) که مسئولیت آن به عهده مسافر می‌باشد.
 • در صورتیکه ایرلاینی دچار ورشکستگی شود، سیستم رزرواسیون هالی تور وظیفه‌ای در قبلا استرداد مبالغ ندارد و تنها می‌تواند پیگیری‌های لازم را با ایرلاین انجام دهد و جبران خسارات ناشی از آن با این شرکت نمی‌باشد.
 • همراه داشتن مجوز پزشکی جهت پذیرش خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانیکه دیالیزمی شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوارشدن به هواپیما ضروری می‌باشد. خرید بلیط مسافرینی که دارای شرایط خاص پرواز مانند موارد فوق یا استفاده از ویلچر و بالابر هستند، می‌بایست با هماهنگی پشتیبانی انجام شود در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی متوجه سیستم رزرواسیون هالی تور نخواهد بود.
 • بیمه مسافرتی برای کلیه افراد بالای 60 سال الزامی است که هزینه آن مجزا از مسافر اخذ می‌گردد.
 • برای انجام هرگونه تغییر و یا کنسلی پرواز و قطار می‌بایستی فقط با آدرس پست الکترونیکی Ticket.Halitour@Gmail.com مکاتبه و یا با شماره تلفن‌های پشتیبانی 03134020 شرکت تماس حاصل نمایید.

 

شرایط ویزا و اقامت

 • بدون ویزا بودن کشورها به این معنی است که مسافران برای حضور در آن کشور احتیاج به ویزا ندارند؛ اما گاهی برای پرواز و رسیدن به یک کشور بدون ویزا، نیاز به یک یا چند ویزا دارید. به عبارت دیگر برای پرواز به بعضی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه ، باید از چند کشور بگذرید و در آنها توقف داشته باشید، که بدون داشتن ویزای این کشورها، سفرتان امکان‌پذیر نیست. بنابراین همیشه سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به معنی نیاز نداشتن به ویزا و سفر بی‌دردسر نیست و باید حتماً از قبل دربارۀ سفر به کشور مقصدتان تحقیق کنید.
 • در صورتی که هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده اید، حداکثر تا 10 روز قبل از زمان پرواز اطلاعات ویزای خود را جهت درج در بلیط به کارشناسان ما در پشتیبانی هالی تور اطلاع دهید (تلفن تماس پشتیبانی03134020)؛ چرا که در صورت آماده نشدن ویزا از طرف سفارت، هالی تور مسولیتی در قبال بلیط خریداری شده ندارد و این بلیط مشمول قوانین کنسلی می‌شود. قبل از خرید بلیط هواپیمای خارجی در کشورهای نیازمند به ویزا، به تاریخ شروع ویزا، تاریخ انقضای ویزا، و حداکثر زمان ممکن برای اقامت تعیین شده توسط سفارت مندرج در ویزا را توجه کنید. پیش‌آمدن هرگونه مشکل ناشی از موارد ذکر شده برعهده‌ی مسافر می‌باشد.
 • ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت پیدا نکردن اطلاعات کافی، با پشتیبانی هالی تور تماس بگیرید. توجه داشته باشید که ترانزیت در اغلب کشورها اعم ازکشورهای آسیایی و اروپایی و آمریکایی زیر 24 ساعت ساعت متعارف و قابل قبول از طرف شرکتهای هواپیمایی مختلف می‌باشد، درغیر این ‌صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیاز و یا عدم نیاز به ویزای ترانریت با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
 • در صورت ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر نیازمند ویزای شنگن خواهید بود.
 • با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی را از سفارت آن کشور گرفته‌اید.
 • در صورت داشتن ویزای شنگن 1 بار ورود، اجازه خروج از شینگن و ورود مجدد را ندارید.
 • برای پرواز با هواپیمایی چین جنوبی (سیزد) یا China Southern، در تمامی مسیرها مسافر نیازمند اخذ ویزا می‌باشد. به عبارت دیگر در صورت پرواز با این ایرلاین برای مقاصد غیر از کشور چین نیز، مسافر نیازمند اخذ ویزای ترانزیتی می‌باشد، همچنین به اطلاع می رساند تمام پرواز های این ایرلاین در شهر ارومچی یا شهری دیگر یک توقف جهت سوخت گیری دارد.
 • مسافرینی که قصد سفر به کشور عمان (شهر مسقط) را دارند ، می‌بایست حتما حداقل مبلغ 300 دلار امریکا یا معادل آن به ريال عمان به همراه داشته باشند همچنین مسافرین می‌بایست بلیط برگشت به همراه داشته باشند و در صورت نداشتن بلیط برگشت از پذیرش و سوار شدن مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد.
 • مسیر بلاروس و قزاقستان با هواپیمایی ایرفلوت نیازمند ویزای روسیه می‌باشد اگر بلیط یک طرفه است ویزای یک طرفه و اگر 2 طرفه است ویزای 2 بار ورود نیازمند است.
 • هواپیمایی تای ایرویز در مسیر کره جنوبی (سئول) با یک توقف در هنگ کنگ انجام می‌شود که نیازمند به ویزای هنگ کنگ و یا پاسپورت کره یا پاسپورت امریکا می‌باشد.
 • شهرهای امریکای جنوبی و آفریقا در صورتی که یک ترانزیت در رفت و یک ترانزیت در برگشت در حوزه شنگن داشته باشد نیازمند ویزای ترانزیت شنگن 2 بار ورود یا مولتی می‌باشد و در صورتی که 2 ترانزیت در رفت و 2 ترانزیت در برگشت دارد کلا نیازمند ویزای شنگن مولتی می‌باشد.
 • بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خریدار بلیط خواهد بود.

مقررات مربوط به کنسلی بلیط پرواز خارجی

 • نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها و چارترکنندگان در هنگام خرید و بلیط صادر شده مشخص می‌باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدۀ شرکت هواپیمایی برگزارکنندۀ پرواز است و هالی تور در این مورد مسئولیتی ندارد.
 • در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط در 2 پرواز متوالی را دارد می‌بایست هنگام خرید حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت نرسیدن به پرواز دوم برعهده مسافر می‌باشد و هالی تور  هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد.
 • هالی تور می‌تواند در استرداد پرواز خارجی به ازای هر بلیط مبلغی به عنوان کارمزد خدمات دریافت کند.

احراز هویت

 • در صورتی که خرید بلیط پرواز خارجی، از سمت هالی تور  نیاز به بررسی بیشتر جهت حفظ امنیت خریدهای انجام شده را داشته باشد، هالی تور نسبت به اخذ اطلاعات از کاربر جهت احراز هویت اقدام خواهد نمود. در صورت عدم احراز هویت کاربر، هالی تور این اختیار را خواهد داشت تا نسبت به تعلیق ارائه خدمات و انسداد حساب کاربری اقدام نماید. در صورت عدم احراز هویت ظرف 2 ساعت از تاریخ خرید کاربر، هالی تور  اقدام به انسداد حساب کاربری خواهد نمود و هیچگونه مسئولیتی در خصوص خسارات ناشی از آن برعهده نخواهد داشت.

نکاتی درباره سفر به کشورهای بدون ویزا

 • مسافران ایرانی، می‌توانند بدون نیاز به ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند؛ طبق لیستی که در سال ۲۰۱۶ صادر شده، کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در مجموع ۱۱ کشور است. تعداد ۲۷ کشور هم صادرکننده ویزا در مرز برای ایرانیان هستند. صدور ویزا در مرز به این معنی است که مسافران در مقابل پرداخت مبلغی در مرز یا فرودگاه کشور مقصد، ویزای خود را دریافت می‌کنند. در این نوع ویزا، امکان ریجکتی وجود ندارد و دریافت ویزا ۱۰۰ درصد است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آفریقا

صدور ویزا در مرز

 • کیپ‌وردر
 • کومور
 • جیبوتی: ویزای جیبوتی تنها تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از ورود، بیشتر از این مدت نمی‌توانید در آن بمانید.
 • کنیا: در صورت ورود به کنیا، تنها تا ۳ ماه اجازه اقامت در این کشور را دارید.
 • ماداگاسکار: مدت زمان مجاز برای اقامت در ماداگاسکار بعد از ورود به آن، ۹۰ روز است.
 • موزامبیک: بعد از ورود به موزامبیک تنها تا ۳۰ روز اجازه اقامت در آن را دارید.
 • توگو: ویزای توگو ۷ روزه است و بعد از این تاریخ باید از کشور خارج شوید.
 • اوگاندا
 • سیشل: مدت اقامت در سیشل تا ۳ ماه بعد از ورود است.
 • موریتانی
 • گینه بیسائو: بعد از ورود به گینه بیسائو تا ۹۰ روز اجازه اقامت در این کشور را دارید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آسیا

بدون ویزا

 • مالزی: بعد از ورود به مالزی، تنها تا ۱۴ روز اجازه اقامت در آن را دارید و بعد از این تاریخ باید کشور را ترک کنید.
 • ارمنستان: بعد از ورود به ارمنستان تا ۹۰ روز اجازه اقامت دارید.

صدور ویزا در مرز

 • لائوس: تا ۳۰ روز بعد از سفر به لائوس باید کشور را ترک کنید.
 • نپال: بعد از ورود به نپال، ۹۰ روز بعد باید کشور را ترک کنید.
 • تیمور شرقی: ویزای تیمور شرقی ۳۰ روزه است و بعد از ورود، بیشتر از این تاریخ نمی‌توانید در آن بمانید.
 • سوریه: بعد از هربار ورود به سوریه، تا ۹۰ روز می‌توانید در آن بمانید.
 • لبنان: کشور لبنان بعد از ورود، تا ۱ ماه به شما اجازه اقامت در کشور را می‌دهد.
 • مالدیو: برای سفر توریستی به مالدیو، بعد از ورود به کشور تا ۳۰ روز اجازه اقامت در مالدیو را دارید.
 • کامبوج: ویزای کامبوج ۳۰ روزه است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اروپا

بدون ویزا

 • ترکیه: بعد از ورود به ترکیه تا ۹۰ روز اجازه ماندن در این کشور را دارید.

صدور ویزا در مرز

 • گرجستان: بعد از ورود به گرجستان تا 45 روز می‌توانید در این کشور بمانید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اقیانوسیه

بدون ویزا

 • نیووی: زمان مجاز برای اقامت در نیووی بعد از هربار ورود تا ۳۰ روز است.
 • ایالات فدرال میکرونزی: بعد از ورود به میکرونزی باید تا ۳۰ روز بعد کشور را ترک کنید.

صدور ویزا در مرز

 • جزایر کوک: ویزای جزایر کوک تا ۳۱ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
 • پالائو: ایرانیان تا ۳۰ روز بعد از هربار ورود می‌توانند در پالائو بمانند.
 • ساموآ غربی: ویزای ساموآ غربی تا ۶۰ روز اعتبار دارد.
 • تووالو: ویزای تووالو ۱ ماهه است و باید بعد از این مدت کشور را ترک کنید.

شرایط صدور بلیط

 • برای پروازهای خارجی داشتن حداقل 6 ماه (180 روز کامل) اعتبار پاسپورت ، برای خروج از کشور در تمامی مسیرها الزامی است.
 • مسافر می بایست سفر خود را به ترتیب از اولین مسیرهای موجود در بلیط خود انجام دهد، در غیر این صورت الباقی مسیرها به صورت خودکار از سمت شرکت هواپیمایی باطل می گردد و امکان استفاده ی بخشی از بلیط نیز میسر نمی‌باشد.
 • تغییر اسم مسافر امکان پذیر نیست، بنابراین در وارد کردن اطلاعات‌تان دقت کنید. در غیر این صورت، جریمه‌ی کنسلی لحاظ خواهد شد. (در صورت بروز مشکل با واحد پشتیبانی پرواز خارجی تماس حاصل فرمایید)
 • مسافرینی که دارای پاسپورت دو کشور مختلف هستند ، در صورتی که نام و نام خانوادگی شان در دو پاسپورت متفاوت باشد ، می‌بایست هنگام صدور با پشتیبانی تماس بگیرند 03134020
 • امکان رزرو آنلاین برای ارایه به سفارت وجود ندارد، لطفا در صورت نیاز با همکاران ما در دفاتر حضوری تماس بگیرید.
 • به منظور جا نماندن از پرواز، به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه کنید.
 • سن فرزندتان را هنگام خرید بلیط رفت و برگشت، با شرایط و قوانین خرید بلیط کودک (2 تا 12 سال) یا نوزاد (بدو تولد تا 2 سال) مطابقت دهید.
 • حضور مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.
 • پیش از خرید بلیط تاریخ بلیط خود را با تاریخ ویزا انطباق دهید. مسئولیت مغایرت تاریخ آن ها به عهده مسافر می‌باشد.
 • اتباع غیر ایرانی پیش از خرید بلیط جهت جلوگیری از هرگونه مشگل می‌بایست با پشتیبانی تماس بگیرند. 03134020
 • صدور بلیط یک طرفه به مقصد ارجان (قبرس شمالی) و بلگراد (صربستان) برای دارندگان گذرنامه ایرانی ممنوع می‌باشد و باید بلیط باید حتما به صورت رفت و برگشت تهیه شودبه تعداد مدت زمان سفر ،واچر هتل همراه داشته باشید در غیر این صورت مسئولیت به عهده‌ی خود مسافر می‌باشد.
 • مسافرینی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه دارند نمی‌توانند با ایرلاین هایی که ترانزیت در اروپا دارند پرواز انجام دهند. (مانند تهران استانبول با هواپیمایی ایژین و توقف در آتن) مسافرینی که با پاسپورت ایرانی قصد سفر به کشور صربستان را دارند نیازمند ویزای این کشور می‌باشند.
 • مسافرینی که قصد سفر به کشور گرجستان (تفلیس) را دارند، چنانچه بلیط رفت با هواپیما تهیه نموده اند، حتما می‌بایست بلیط برگشت هوایی با ماکزیمم 45 روز به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت از پذیرش مسافر در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد. ضمنا توجه داشته باشید داشتن مدارک کامل جهت سوار شدن به پرواز الزامی می‌باشد، ممکن است هنگام پذیرش مسافر واچر هتل، بیمه مسافرتی مرتبط با سفر و داشتن هزینه‌ی کافی متناسب با روزهای اقامت توسط مسئول پرواز چک شود. در صورت نقص مدارک، هالی تور هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمی‌گیرد.
 • دارندگان گذرنامه‌های ترکمنستان، ایران، عراق، سوریه، بنگلادش، پاکستان، ساحل عاج، کامرون، ویتنام، هندوستان، سومالی، گینه، غنا که به عنوان توریست قصد سفر به شهر ارجان (ECN) در قبرس شمالی توسط تمامی ایرلاین ها را دارند، باید در فرودگاه مبدا مدارک ذیل را به همراه داشته باشند در غیر اینصورت از پذیرش آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد:

1.بلیط رفت و برگشت

2.رزرواسیون هتل

3.مبلغ

4 پوند نقدی به ازای هر روز مدت اقامت

با توجه به انجام مصاحبه در بدو ورود توسط کشور پلیس مهاجرت قبرس، احتمال عدم پذیرش در مرز حتی در صورت تکمیل مدارک وجود دارد.

نکته مهم در این مورد این است که در صورت صدور بلیط یک طرفه مدارک معتبر در این خصوص از جمله اقامت، ویزای دانشجویی یا کار جهت ارائه به ایرلاین می‌بایست در اختیار هالی تور قرار گیرد.

 • مسافرینی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه (غیر حوزه شنگن) دارند، نمی‌توانند با ایرلاین‌هایی که ترانزیت در اروپا (کشورهای حوزه شنگن) دارند، پرواز انجام دهند. (مانند تهران – استانبول با هواپیمایی آلیتالیا توقف در رم)
 • مسافرینی که قصد توقف در شهر ترانزیت و میان مسیر را دارند، می‌بایست زمان توقف خود را بیش از 24 ساعت انتخاب نمایند. در صورتی که ساعت توقف خود را 24 ساعت و یاکمتر انتخاب کنند ، قوانین ترانزیت حاکم است و تحویل دادن و یا ندادن بار در میان مسیر با تصمیم ایرلاین مربوطه می‌باشد.(مثال : مسافری که پرواز تهران امستردام با هواپیمایی ترکیش دارد و قصد توقف در شهر ترکیه دارد می‌بایست ساعت توقف خود را بیش از 24 ساعت انتخاب کند اگر ساعت توقف کمتر از 24 ساعت باشد، قوانین ترانزیت حاکم است و بار تحویل داده نمی‌شود).
 • مسافرینی که قصد خرید بلیط رفت و برگشت به کشورهای غیر از حوزه شنگن دارند نمی‌توانند ترانزیت در حوزه شنگن داشته باشند.

صدور پرواز یک طرفه تنها زمانی امکان پذیر است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید: 

1.اقامت دائم یا موقت کشور مقصد

2.ویزای بلندمدت با شرایط تاریخ انقضای بیش از یک‌سال (برای مثال ویزای دانشجویی)

3.داشتن بلیط ادامه‌ی مسیر

 • با توجه به مشکلاتی که اخیراً هنگام پذیرش مسافرین در زمان ورود به فرودگاههای کشور روسیه پیش آمده، لذا جهت صدور بلیط به نکات ذیل توجه فرمائید:

1.طبق قوانین روسیه، صدور ویزا برای شهروندان دیگر کشورها به معنای ایجاد حق برای آنان جهت ورود به خاک روسیه نیست و روسیه این حق را برای خود محفوظ می دارد تا مانع از ورود آن دسته از افرادی شود که یا مدارک ناقصی دارند و یا مظنون به استفاده از خاک روسیه جهت مهاجرت هستند.

2.مدارکی که در فرودگاه بازرسی و کنترل می‌شوند عبارتند از: گذرنامه معتبر، روادید معتبر، رزرو هتل به تعداد روزهای روادید و بلیط برگشت می‌باشد.

3.چنانچه افرادی بعد از دریافت روادید، بلیط برگشت و یا رزرو هتل خود را کنسل نمایند، حتی با داشتن روادید امکان ورود به روسیه را نخواهند داشت و دیپورت خواهند شد.

4.شهروندان ایرانی از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه که شائبه خروج غیرقانونی آنان از مرزهای روسیه وجود دارد، خودداری نمایند.

5.مسافران مجاز به جابجایی بیش از 10 هزار دلار یا یورو به هنگام ورود و خروج نمی‌باشند.


قوانین استثنایی شرکت های مختلف هواپیمایی

 • پروازهای هواپیمایی کویتی با ترانزیت بالای 8 ساعت نیازمند هتل در کویت با پرداخت هزینه توسط مسافر می‌باشد (هماهنگی گرفتن هتل قبل از شروع مسافرت می‌بایست توسط مسافر انجام شود).
 • پروازهای هواپیمایی ایراسیا و پگاسوس و ایرعربیا بار و پذیرایی ندارد.
 • هواپیمایی اکراینی برای بلیط‌های بین کشورها که شروع مسافرت (مبداء) ایران نیست، نیاز به check in online می‌باشد.
 • هواپیمایی امارات برای پرواز در مسیر نیوزلند (آکلند) در بریزبین (استرالیا) استاپ دارد که نیازمند ویزای ترانزیت استرالیا می‌باشد در غیر اینصورت مبلغ 75 دلار از مسافر اخذ یا مسافر دیپورت می‌شود.
 • میزان بار هواپیمایی عمان ایر هر بسته (PC) معادل 15 کیلو و در صورتی که 2 بسته بود مجموع بار نباید از 30 کیلو تجاوز کند و در مسیر کانادا بار مجاز از تهران 2 بسته و هر بسته 23 کیلو میباشد.
 • میزان بار مجاز هواپیمایی چین جنوبی در مسیرهای چین 32 کیلو و در مابقی مسیرها 23 کیلو می باشد و در صورت تجاوز مشمول اضافه بار می گردد.
 • هوایپمایی اکراینی در مسیر تهران کیف تهران بدون پذیرایی می‌باشد.
 • با توجه به قانون جدید پلیس گذرنامه ارومچی کلیه‌ی مسافران هواپیمایی چایناسادرن (CZ) برای چک این (CHECK IN) بعلاوه ویزا نیاز به ارائه کپی دعوتنامه نیز دارند.
 • مسافرینی که قصد سفر به مقصد کانادا با ایرلاین بوتا و ازال از طریق یک استاپ در باکو و استاپ دیگر در حوزه‌ی شنگن (مثل میلان و ...) دارند ، لطفا به موارد ذیل توجه داشته باشند و در صورت واجد شرایط بودن اقدام به خرید بلیط نمایند در غیر اینصورت هالی تور هیچ مسئولیتی در قبال صدور بلیط نخواهد داشت:

1.دارا بودن کارت PR یا پاسپورت کانادا و یا ویزای شنگن برای صدور این بلیط الزامی می‌باشد.

2.مسافرین از تهران فقط کارت پرواز تا حوزه‌ی شنگن را دریافت می‌کنند و بعد در نقطه‌ی میانی دوم، مسافر می‌بایست به کانتر پرواز مراجعه و کارت پرواز ادامه مسیر را دریافت کند.

3.مسافر در حوزه‌ی شنگن بار خود را دریافت می‌کند و این بدان معناست که مسافر می‌بایست یا کارت PR یا پاسپورت کانادا و یا ویزای شنگن داشته باشد و در غیر اینصورت کارگزارهایی هستند که با اخذ مبلغی اقدام به جابجایی بار می‌نمایند.


قوانین استثنایی مسیر آمریکا و کانادا و استرالیا

 • مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا دارند اگر 2 توقف در آمریکا و کانادا داشته باشند، در اولین توقف در آمریکا و کانادا بار مسافر تحویل داده می‌شود و مسافران می‌بایست خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند.
 • مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا دارند در صورتی که شروع سفرشان از ایران نباشد (مانند پرواز استانبول-آمستردام-تورنتو) ایرلاین مربوطه تنها در صورت دارا بودن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و یا ویزای کشورهای ترانزیت، اجازه پرواز به ایشان از این مسیر را خواهد داد. لذا در صورت دارا نبودن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و تمایل به خرید این پرواز، حتما نسبت به اخذ ویزای کشورهای ترانزیت اقدام نمایید در غیر اینصورت هالی تور هیچ گونه مسئولیتی در این راستا متقبل نخواهد شد.
 • مسافرینی که قصد سفر به امریکا و کانادا با دو ترانزیت، یکی در غیر از حوزه‌ی شنگن و لندن مانند استانبول و ترانزیت دوم در حوزه شنگن و یا لندن را دارند، توجه داشته باشند در صورتی که شروع سفر ایشان از ایران باشد ایرلاین مربوطه تنها در صورت دارا بودن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و یا ویزای کشورهای ترانزیت، اجازه پرواز به ایشان را خواهد داد. لذا در صورت دارا نبودن پاسپورت آمریکایی و کانادایی و تمایل به خرید این پرواز، حتما نسبت به اخذ ویزای کشورهای ترانزیت اقدام نمایید در غیر این صورت هالی تور هیچ گونه مسئولیتی در این راستا متقبل نخواهد شد.
 • مسافرینی که قصد سفر به آمریکا دارند در صورت داشتن ویزای امریکا نمی‌توانند در شهرهای کانادا ترانزیت شوند.
 • مسافرینی که قصد سفر به کانادا را دارند در صورت داشتن ویزای کانادا نمی‌توانند در شهرهای آمریکا ترانزیت شوند.
 • دارندگان ویزای امریکا و کانادا درصورتی که قصد خرید بلیط از مبدا امریکا و کانادا به تمامی نقاط دنیا به غیر از ایران را دارند، نمی‌توانند پرواز با ترانزیت در حوزه شنگن خریداری نمایند زیرا به دلیل تحویل بار در این کشورها نیازمند ویزای شنگن بوده ولی چنانچه مسافر بار همراه نداشته باشد می‌تواند از این نوع پرواز استفاده نماید.
 • در مسیرهای امریکا و کانادا به محض ورود در اولین شهر به دلیل چک ویزا (امیگریشن) که مسافران باید انجام دهند می‌بایست مدت ترانزیتشان تا پرواز بعدی حداقل 3 ساعت در نظر گرفته شود.
 • برای پرواز در مسیر نیوزلند (آکلند) ویزای هوایی استرالیا نیازمند است لطفا قبل از تهیه بلیط شرایط اخذ ویزا را بررسی نمایید.
 • برای پرواز در مسیر کیتو (آمریکای جنوبی) با هر ایرلاینی نیاز به ویزای ترانزیت آن شرکت هواپیمایی می‌باشد.
 • مسافرینی که کارت PR کانادا دارند نیز درصورت ترانزیت در دوکشور اروپایی (تحت شنگن) و بیشتر نیازمند ویزای شنگن خواهند بود.
 • ضمنا در صورت عدم توجه به موارد فوق مسئولیت و خسارات وارده به عهده مسافر بوده و شرکت هالی تور هیچ تعهدی ندارد.

 

قوانین کلی رزرو هتل خارجی

 • با توجه به اینکه پس از خرید نهایی هتل، امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مسافر وجود ندارد و جهت اصلاح اطلاعات، باید هتل کنسل شده و مجدداً خریداری شود، لذا کلیه اطلاعات ورودی توسط مسافر از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و شماره پاسپورت به صورت صحیح و دقیق وارد شود. در صورت عدم تطابق نام مسافر در واچر هتل و پاسپورت، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 • اتاق رزرو شده از سوی مسافر غیر قابل انتقال به غیر است. مبنای تحویل اتاق به مسافر اطلاعات ثبت شده در وب‌سایت هالی تور است. در صورت عدم تطابق اطلاعات افراد با اطلاعات ثبت شده، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 • در زمان رزرو هتل توسط مسافر ممکن است به دلیل زمان صرف شده، ظرفیت هتل و اتاق منتخب مسافر به وسیله دیگر مسافرین تکمیل گردد. اگر این اتفاق پس از کسر وجه از حساب مسافر حاصل شود وجه پرداخت شده به حساب ایشان بازگردانده خواهد شد و مسافر می‌تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. بدیهی است کسر مبلغ از حساب مسافر به منزله ی رزرو قطعی نیست. درصورت انصراف از خرید توسط هالی تور در شرایط مذکور، مبلغ به همان حسابی که از طریق آن خرید انجام شده عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه عدم انجام سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد مسئولیت خسارات مربوط به کنسلی هتل و تاخیر و یا تعجیل به عهده مسافرین محترم است.
 • ساعت ورود و خروج به اتاق‌های هتل بر اساس قوانین مندرج در واچر هتل بوده و مسافران محترم در آن ساعت‌ها ملزم به دریافت و یا ترک اتاق‌ها هستند. در مورد آگاهی از ساعت دقیق ورود به هتل با کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید 03134020.

نکته: در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل ، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد.

 • در صورتیکه اقدام به رزرو اتاق دو تخته (Double) می‌نمایید و مسافرین همراه (فرزند) دارند، به همراه تختی اختصاص داده نخواهد شد. قانون سن فرزند همراه، بدون تخت در هتلها متفاوت می‌باشد و اگر پذیرش فرزند همراه شامل هزینه‌ای گردد مستقیما توسط مسافر به هتل پرداخت خواهد شد.
 • در صورت پرداخت هر گونه وجه به هتل از طرف مسافر در صورت تایید این شرکت مبلغ پرداختی به ریال همان روز پرداخت، محاسبه و به مسافر عودت داده می‌شود.
 • در صورتیکه مسافر اتاق (Double) رزرو نماید و مسافرین نفر سوم (همراه) داشته باشند و در واچر (Extra Bed) ذکر نشده باشد، در صورت پذیرش از طرف هتل، هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفرات اضافه در هتل از مسافر دریافت خواهد شد و سیستم رزرواسیون هالی تور مسئولیتی در قبلا رزروهایی که (Room Type و Location) توسط مسافر اشتباه انتخاب شده باشد ندارد.
 • با توجه به تنوع اتاق‌های موجود (Room Type) در اماکن اقامتی ائم از هتل، هتل آپارتمان و...، در اتاق‌های سه تخته (Triple) وجود سه تخت استاندارد یا دو تخت به اضافه یک تخت اضافه (Extra) وجود دارد.
 • ظرفیت پذیرش مسافر در اتاق (Single) یک نفر و در اتاق (Double) دو نفر و در اتاق (Triple) سه نفر و در اتاق (Quadruple) چهارنفرمی‌باشد. در صورتیکه تعداد مسافرین و ظرفیت اتاق خریداری شده متناسب نباشد، در صورت پذیرش از طرف هتل، هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفرات اضافه در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد و این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال اینگونه رزروها نداشته و هزینه نفرات اضافه با مسافر می‌باشد.
 • هزینه پرداختی بابت تخت اضافه (Extra Bed) در برخی هتل‌ها، شامل هزینه غذا (Meal) نمیگردد و مسافر ملزم به پرداخت هزینه در هتل می‌باشد.
 • سایز اتاق، کاملا بستگی به شرایط موجود در زمان پذیرش مسافر (Availability To Subject) اتاق‌ها دارد.
 • زمان ورود و خروج مسافر به/ از هر هتل، متفاوت می‌باشد و مسافر موظف است طبق زمانبندی هتل عمل نماید. در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی انجام پذیرد.
 • ساعت پذیرش مسافر (Check In) در هتل بعد از ساعت 14:00 تا ساعت 23:00 تاریخ رزرو اتاق می‌باشد. در صورتیکه مسافر به هر دلیلی قصد مراجعت به هتل بعد از ساعت 23:00 را دارد، حتما زمان رزرواسیون، این موضوع را به سیستم رزرواسیون هالی تور اطلاع دهید تا هماهنگی های لازم با هتل انجام گردد. در غیر این صورت سیستم رزرواسیون هالی تور مسئولیتی در قبال عدم پذیرش مسافر در هتل بعد از ساعت ذکر شده ندارد و کلیه مسئولیت با مسافر می‌باشد.
 • رزرو اتاق برای افراد زیر سن قانونی که به تنهایی قصد اقامت در هتل را دارند از نظر سایت بلامانع می‌باشد ولی پذیرش این مسافر بستگی به قوانین کشور محل اقامت دارد. در صورت نیاز به کنسلی جرایم طبق قوانین اعلام شده محاسبه و استرداد می‌گردد و سیستم رزرواسیون هالی تور مسئولیتی در قبال مسافر ندارد.
 • نظر به اینکه سیاستهای قابل اجرای هتل با کارگزاران متفاوت از شرایط پذیرش و ابطال رزرو مسافر به صورت انفرادی است لذا تنها قوانین اعلام شده روی سایت بر روابط مسافر با سیستم رزرواسیون هالی تور در خصوص شرایط ابطال یا انجام تغییر روی واچر خریداری شده قابل اجرا می‌باشد.
 • در صورتیکه هتل به هر دلیلی امکان پذیرش مسافر با وجود واچر معتبر را نداشته باشد، این شرکت هتلهای جایگزینی را که از طرف تامین کننده معرفی شده است را به مسافر پیشنهاد میدهد، در صورتیکه مسافرین هتل پیشنهادی را قبول نکنند این شرکت مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مسافر عودت میدهد و دیگر هیچگونه مسئولیتی در قبلا آن رزرو ندارد.
 • در صورتیکه در زمان اقامت مسافر، هتل در شرایط تعمیرات و Renew باشد و مسافر محترم از شرایط موجود ناراضی باشد، باید مستقیما عدم رضایت خود را به هتل اعلام نموده و از هتل درخواست هتل جایگزین نماید. در غیر این صورت سیستم رزرواسیون هالی تور هیچگونه کمکی نمی‌تواند به مسافر داشته باشد.
 • امکانات ارائه شده مثل خوراکی و نوشیدنی، سونا، جکوزی، استخر، اینترنت، رستوران‌ها، باشگاه ورزشی و... بنا به نوع اتاق انتخابی شما ارائه می‌گردد. در صورتیکه اتاق انتخابی مسافر مجاز به استفاده رایگان از این خدمات نباشد، هزینه آن مستقیما در هتل از مسافر دریافت خواهد شد.
 • در صورتیکه مسافر در انتخاب مکان هتل اشتباه کند این شرکت هیچگونه مسئولیتی نداشته و طبق قوانین مربوط به استرداد و کنسلی جرائم اخذ می‌گردد.
 • رزرو اتاق‌های 3 تخته با توجه به شرایط اتاق‌های هر هتل متفاوت است. ممکن است برخی از اتاق‌های سه تخته جزء اتاق‌های دو نفره بایک تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. توجه داشته باشید تا اتاقی انتخاب نمایید که در نام اتاق عبارت “تریپل”(اتاق سه تخته) و یا “اکسترابد/تخت اضافه” ذکر شده باشد، در غیر اینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفرسوم مستقیما در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد. ممکن است اتاق سه تخته با اتاق دو تخته از نظر سایز و اندازه اتاق یکی باشند، انتخاب اینکه اتاق مشمول کدام یک از موارد مذکور می‌گردد، بستگی به میزان ظرفیت و شرایط هتل در زمان تحویل اتاق به مسافر دارد، هالی تور در این خصوص مسئولیتی جهت پاسخگویی نخواهد داشت.
 • قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتل‌ها، افراد بالای 4 سال بزرگسال محسوب می‌گردند و می‌بایست هنگام رزرو اتاق برای آنان تخت درنظر گرفته شود، در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. هالی تور هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. در نظر داشته باشید رزرو اتاق برای افراد زیر سن قانونی که به تنهایی قصد اقامت در هتل را دارند بستگی به قوانین کشور محل اقامت دارد، در صورت عدم توجه به شرایط سنی اقامت در برخی از هتلها که دارای شرایط سنی می باشد،کلیه مسئولیت و هزینه ها به عهده شخص مسافر می‌باشد.
 • هزینه ابطال رزرواسیون هتل یا عدم استفاده از آن بستگی به قوانین هتل که در سایت هالی تور در بخش قوانین هتل در مقابل هر اتاق ذکر شده است بستگی دارد:
  • برخی هتل‌ها از لحظه خرید غیر قابل استرداد هستند.
  • برخی هتل‌ها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد هستند.
  • و برخی در صورت عدم استفاده، هزینه یک شب اقامت کسر و مابقی مسترد می‌شود.
  • با توجه به اینکه کلیه شرایط فوق در سایت هالی تور قید شده لذا در صورت درخواست ابطال رزرو، بر اساس قوانین بیان شده مسافرین گرامی اقدام به کنسلی می‌نمایند.
 • چنانچه مسافر پس از خروج از کشور ممنوع الخروج شود هنگام مراجعت به فرودگاه ایران در برگشت پاسپورت وی توسط فرودگاه ضبط خواهد شد، هیچگونه مسئولیتی در این خصوص متوجه سایت هالی تور نخواهد بود.
 • در صورت عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد، قوانین کنسلی هتل از سمت مسافر دقیقا مشابه قوانین کنسلی ذکر شده بوده و هالی تور قوانین ویژه‌ای برای مسافر در نظر ندارد همچنین مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت بعهده مسافر است.
 • در صورتی که مسافر بدون اطلاع قبلی از انجام سفر خودداری ورزد ،کلیه هزینه‌های مربوط دریافتی جهت رزرو هتل همانند قوانین کنسلی محاسبه می‌گردد.
 • رعایت اخلاقیات در طول سفر از سوی مسافر و همچنین رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می‌تواند نشان دهنده فرهنگ غنی ایرانی باشد. لذا عواقب ارتکاب هرگونه تخلف و تبعات داشتن داروهایی یا مواردی که احیاناً در کشور مقصد غیر‌مجاز بوده ، بر عهده مسافر خواهد بود.
 • درصورتی که مسافران به صورت گروهی یا خانوادگی اقدام به رزرو هتل نمایند و یکی از مسافران به هر نحوی نتواند از خدمات رزرو شده استفاده نماید (اعم از اینکه صدور ویزا و یا بلیط هر یک از مسافران رد یا با تأخیر مواجهه گردد) شرایط استفاده از خدمات برای سایر مسافران کمافی‌السابق خواهد بود و در صورت عدم استفاده آنان از خدمات هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه هالی تور نخواهد بود. قابل ذکر است شخصی که در وب سایت هالی تور در مسافرت‌های گروهی یا خانوادگی اقدام به ثبت نام می‌نماید و یا قرارداد گشت‌های خارجی به نمایندگی از سایر مسافران منعقد می‌نماید، به عنوان نماینده مسافران شناخته خواهد شد و هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه صرفا از طریق نماینده مسافران امکان‌پذیر است. هالی تور هیچگونه مسئولیتی در قبال پاسخ به سایر مسافران نخواهد داشت.
 • حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در هتل کشور مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، هالی تور مسئولیتی ندارد.
 • پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر است.
 • در خصوص عدم ارائه هر گونه خدمات از سوی هتل از جمله ترانسفر رایگان، هتل مربوطه پاسخگو خواهد بود.
 • در برخی از کشورها از جمله روسیه، امارات متحده عربی، مالزی، صربستان وکشورهای عضو شنگن مبالغی تحت عنوان مالیات توریست، مالیات شهری و... به ازای هر شب اقامت از گردشگران اخذ می‌گردد و پرداخت این عوارض به عهده مسافر خواهد بود و خارج از حوزه اختیارات و مسئولیت‌های هالی تور قرار دارد.
 • در صورت ایجاد خسارت به هتل توسط مسافر، کلیه خسارت‌ها از مسافر دریافت خواهد شد. برخی هتل‌ها مبلغی را تحت عنوان وجه تضمین (Deposit) از مسافر اخذ می‌نمایند تا در صورت بروز هرگونه خسارت از سوی مسافر از محل وجه تضمین دریافتی نسبت به جبران خسارات وارده اقدام نمایند.
 • جهت ورود به برخی از هتل‌ها داشتن credit card برای مسافر الزامی است. جهت کسب و اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی 03134020 تماس حاصل فرماید.
 • کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه مسافر و شرایط سنی همراهان و صحت اطلاعات ورودی بر عهده مسافر است.
 • در صورتی که عدم پذیرش مسافر توسط هتل منتخب به دلایلی غیر از دلایل منتسب به مسافر صورت پذیرد. هالی تور تمام تلاش خود را جهت رفع موانع موجود بعمل می‌آورد، در صورت عدم رفع، هالی تور هتل مناسب دیگری را در کمترین زمان ممکن با همان شرایط برای مسافر انتخاب و جایگزین می‌نماید. در صورت عدم پذیرش هتل جایگزین توسط مسافر، هزینه دریافتی به درخواست ایشان عودت داده خواهد شد. بدیهی است اقدامات مذکور از سوی هالی تور منوط به تماس با واحد پشتیبانی هالی تور خواهد بود.
 • اطلاعات مندرج در وب سایت هالی تور در خصوص اطلاعات هتل‌ها، توسط همان هتل و یا تامین‌کنندگان آن تهیه و به هالی تور ارایه گردیده است، این اطلاعات اعم و نه محدود به موقعیت، امکانات و سرویس های اتاق‌ها ، نقشه و تصاویر هتل‌ها، قیمت‌های به روز شده است. هالی تور تمام تلاش خود را جهت ارایه صحیح اطلاعات نامبرده خواهد داشت اما در خصوص صحت اطلاعات ارایه شده از سوی هتل‌ها و یا تامین‌کننده‌ها مسئولیتی نخواهد داشت. جهت کسب و اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی 03134020 تماس حاصل فرماید.

 • پیش از خرید :
 • پرداخت عوارض خروج از کشور، مالیات شهری (City Tax) و مالیات مسافرتی (Tourist Tax) در کشورهای مقصد و مسئولیت کنترل عدم ممنوع الخروج بودن مسافر به عهده مسافر می‌باشد. در صورتیکه به هر دلیلی اعم از کنسل شدن یا تاخیر پرواز، ممنوع الخروج بودن مسافر، عدم صدور ویزا و... مسافر نتواند از هتل خریداری شده طبق تاریخ واچر استفاده نماید مطابق با قوانین مندرج در سایت می تواند اقدام به کنسلی نماید.
 • اطلاعات مربوط به هتل‌ها، توسط هتل‌ تولید می‌شود. این اطلاعات شامل ستاره، قیمت‌، موجودی اتاق‌ها، قوانین کنسلی، ظرفیت اتاق‌ها است و مسئولیت صحت آن، بر عهده‌ی هتل است.
 • مسافر متعهد می‌باشد در صورت استفاده از خدمات رزرواسیون آنلاین هتل کلیه اطلاعات هتل از قبیل نوع هتل، مکان، تعداد ستاره، نوع اتاق و موقعیت جغرافیایی با خواسته خویش هماهنگ باشد در غیر این صورت سیستم رزرواسیون هالی تورهیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
 • قیمتی که در بخش ورود به درگاه پرداخت بانک در سایت هالی تور نمایش داده می‌شوند، مبلغی است که خریدار برای کل مدت اقامت و برای کل اتاق‌های درخواستی می‌پردازد.
 • شماره اتاق، طبقه و مواردی از این دست، هنگام ورود بر اساس موجودی هتل و در لحظه تخصیص داده می‌شود؛ مسافران می‌توانند موضوعات و مطالب مد نظر را در بخش توضیحات یادداشت نمایند تا در صورت امکان و موافقت هتل، هالی تور سرویس مورد نظر را حدالمقدور برای مسافر فراهم آورد.
 • بدیهی است رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شب‌های درخواست شده طبق مواردی که در واچر ذکر شده است، است. مسافر می‌بایست به هنگام رزرو هتل به مشخصات و خدمات هتل توجه نموده تا هتلی متناسب با خدمات درخواستی رزرو نماید. خدماتی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، پارکینگ و یا اجاره‌ی خودرو و... خارج از خدمات ارایه شده از سوی وب سایت هالی تور است. همچنین قوانین هتل‌ها در خصوص مینی بار و یا صندوق امانات متفاوت است و معمولا جزء خدمات اضافه محسوب گردیده و جهت ارایه خدمات مذکور هزینه اضافه توسط هتل از مسافر دریافت می‌گردد. درصورت ثبت درخواست‌های ویژه مسافر در قسمت ملاحظات، هالی تور درخواست‌های مذکور را به هتل منتقل می‌نماید. با توجه به اینکه تایید نهایی درخواست‌ها از طرف هتل خواهد بود، هالی تور تایید نهایی آن توسط هتل را تضمین نمی‌نماید.
 • با رزرو اتاق از هتل، خریدار با شرایط کنسلی آن اتاق موافقت می‌کند. هزینه‌ کنسلی بسته به زمان رزرو و نوع هتل و اتاق متفاوت است؛ پیش از خرید، شرایط کنسلی هر اتاق را با دقت مطالعه کنید. این قوانین در صفحات اطلاعات هتل، تکمیل خرید و همچنین واچر که پس از خرید ارسال می‌شود، قابل مشاهده هستند.

 • هنگام خرید :
 • سایت هالی تور به ازای صدور قطعی واچر و رزرو قطعی از سمت هتل مبلغ مورد نظر را از حساب کاربر کسر می‌نماید. حال اگر پرداخت ، به هر دلیلی از درگاه پرداخت موفقیت‌آمیز نباشد، هزینه‌ی کسر شده از حساب کاربر، طبق قوانین بانکی حداکثر در طول زمان چند ساعت به حساب خریدار بازگشت داده خواهد شد. این کار مستقیما توسط بانک انجام شده و در صورتیکه پس از خرید موفق به دریافت واچر شود هیچ‌گونه مبلغی به حساب کاربر عودت داده نخواهد شد.
 • مسافر می‌بایستی در زمان رزرو هتل به وضعیت Cancellation و Refund آن توجه داشته باشد و در صورتیکه هتل Nonrefundable باشد هیچ گونه وجهی برگشت داده نمی‌شود.

 • پس از خرید :
 • بعد از پرداخت مبلغ رزرو، صورت‌حساب و واچر قطعی اقامت هتل قسمت پیگیری در پایین صفحه موجود است.
 • هالی تور تعهد می‌کند که بعد از انجام رزرو و صدور واچر، اتاق‌های درخواستی طبق تاریخ درج شده در واچر رزرو قطعی شده باشند.
 • هزینه امکانات یا خدمات جانبی هتل، شامل این رزرو نیستند. همچنین در برخی مقاصد ممکن است مالیات شهری یا مالیات مسافری به‌صورت جداگانه، در محل و به صورت نقدی دریافت شود. در صورتی که برای موارد ذکر شده در واچر، درخواست پرداخت هزینه‌ از مسافر شد، خریدار می‌تواند برای حل مشکل با تیم پشتیبانی هالی تور تماس حاصل فرماید03134020   
 • در صورتی که رزرو تایید شده مسافر به دلایلی خارج از اراده هالی تور لغو شود، هالی تور تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا اتاق یا هتل دیگری را که از نظر قیمت و مشخصات مشابه هتل رزرو شده باشد به مسافر پیشنهاد دهد.

 • شرایط کنسلی :
 • برای کنسل کردن رزرو، خریدار می‌تواند از طریق مطالعه کنسلی که در واچر وجود دارد ، از طریق تماس با پشتیبانی 03134020  به کنسل کردن رزرو اقدام نماید.
 • برای انجام هرگونه تغییر و یا کنسلی هتل می‌بایستی فقط با آدرس پست الکترونیکی Hotel.Halitour@Gmail.com  مکاتبه و یا با شماره‌های پشتیبانی شرکت تماس حاصل نمایید.
 • مبلغ قابل استرداد پس از کنسلی، طبق شرایطی که خریدار پیش از رزرو با آن موافقت کرده است، محاسبه شده و از طریق شماره‌ی حسابی که پیش از رزرو توسط خریدار اعلام شده به حساب کاربری مسافر بازگشت داده می‌شود. بازپرداخت مبلغ قابل استرداد، حداکثر ظرف 48 ساعت انجام خواهد شد.

قوانین کلی رزرو هتل داخلی

 • تغییر تاریخ رزرو مقدور نیست و در این خصوص می‌بایست رزرو جدید با شرایط و مبالغ جدید صورت گیرد.
 • امکان کنسلی و مقدار جریمه کنسلی در هر هتل خریداری شده متفاوت است و با توجه به شرایط هر هتل به هنگام خرید به اطلاع مسافر می‌رسد.
 • مسافر موظف است شرایط کنسلی هر هتل را به صورت موردی چک کرده و با خرید هر هتل شرایط مربوط به آن را بپذیرد.
 • ممکن است حین خرید و پرداخت وجه هتل، ظرفیت هتل منتخب تکمیل شود. اگر این اتفاق پس از پرداخت وجه از سوی مسافر صورت گیرد، مبلغ به حساب ایشان عودت داده خواهد شد و می تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. بنابراین کسر مبلغ از حساب به منزله اخذ قطعی واچر هتل نبوده و در صورت انصراف از خرید، مبلغ به همان حسابی که خرید از طریق آن انجام شده است، عودت داده خواهد شد.
 • در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد و هالی تور در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده می‌باشد و دربرگیرنده مواردی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و یا اجاره‌ی خودرو و… نیست و همچنین مینی بار و صندوق امانات در اکثر هتل ها شامل هزینه اضافه بوده که به عهده مسافر است و درصورت ایجاد خسارت به هتل توسط مهمان، کلیه خسارت‌ها از مسافر دریافت خواهد شد.
 • زمان پذیرش مهمان در هتل (Check In) عموما ساعت ۱۴:۰۰ است. پس از ورود به هتل، در صورت خروج از هتل زودتر از موعد ثبت شده در واچر، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان مسترد نمی‌گردد.
 • اگر مسافر درخواست‌هایی همچون اتاق با دو تخت یک نفره، یا اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات، ورود زودتر یا دیرتر از موعد و مواردی از این قبیل را داشته باشد، هالی تور به هتل منتقل می‌کند و تایید نهایی دراین خصوص با هتل است و هالی تور در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد. در صورتی که هر یک از درخواست ها مستلزم اخذ هزینه باشد، مسافر ملزم پرداخت آن به هتل است.
 • رزرو اتاقهای 3 تخته با توجه به شرایط اتاق‌های هر هتل متفاوت است. ممکن است برخی از اتاق‌های سه تخته جزء اتاقهای دو نفره بایک تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. توجه داشته باشید یا اتاقی انتخاب نمایید که در نام اتاق عبارت “تریپل”(اتاق سه تخته) و یا “اکسترابد/تخت اضافه” ذکر شده باشد، در غیر اینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفر سوم مستقیما در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد. ممکن است اتاق سه تخته با اتاق دو تخته از نظر سایز و اندازه اتاق یکی باشند، انتخاب اینکه اتاق مشمول کدام یک از موارد مذکور می‌گردد، بستگی به میزان ظرفیت و شرایط هتل در زمان تحویل اتاق به مسافر دارد، هالی تور در این خصوص مسئولیتی جهت پاسخگویی نخواهد داشت.
 • در صورتی که رزرو تایید شده مسافر به دلایلی خارج از اراده هالی تور لغو شود، هالی تور تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا اتاق یا هتل دیگری را که از نظر قیمت و مشخصات مشابه هتل رزرو شده باشد به مسافر پیشنهاد دهد.
 • قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتل‌ها، افراد بالای 4 سال بزرگسال محسوب می‌گردند و شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به انان جاری است. مسافر می‌بایست به هنگام خرید برای کودک بالای چهار سال این مسئله را مد نظر قراردهد. در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. هالی تور هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • در صورت نیاز به تخت برای کودک مسافر زیر 4سال، شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان جاری است. مسافر می‌بایست به هنگام خرید برای کودک زیر 4 سال این مسئله را مدنظر قرار دهد در صورت عدم رعایت شرایط، به هنگام پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مسافر در هتل پرداخت می‌گردد و هیچ نوع مسئولیتی دراین خصوص متوجه هالی تور نخواهد بود.
 • در صورتیکه هتل به هر دلیلی، امکان پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر را نداشته باشد، مهمان باید با واحد پشتیبانی شبانه روزی هالی تور با شماره 03134010 تماس گرفته تا در کمترین زمان مشکل حل شود و یا در صورت عدم پذیرش مهمان توسط هتل منتخب، هتل مناسب دیگری مشابه هتل منتخب مهمان که از طرف تامین کننده پیشنهاد شده است برای مهمان جایگزین گردد. در صورت عدم پذیرش هتل پیشنهادی توسط مهمان، مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مهمان استرداد می کند و هالی تور دیگر هیچ مسئولیتی در قبال آن رزرو ندارد.
 • پس از پرداخت مبلغ رزرواسیون هتل و قطعی شدن آن، واچر به حساب  خریدار منتشر و به ایمیل مسافر ارسال می‌گردد. ارایه واچر هتل به همراه مدارک شناسایی از سوی مسافربه مسئول پذیرش هتل الزامی است.
 • مسافر با انجام رزرو از سوی مسافر و تایید آن از سوی هتل، مقررات مربوط به هتل منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو از سوی هتل را به صورت همزمان پذیرفته است. به عبارت دیگر مسافر با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات هالی تور و هتل، نسبت به رزرو اقدام نموده است. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مسافر به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

موضوع قرارداد:

 • موضوع این قرارداد تعیین حدود وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد و همچنین هزینه خدمات گردشگری شامل پرواز، هتل و خدمات بشرح مندرج در قرارداد بر مبنای واحد پول ملی ایران می‌باشد.
 • مفاد این قرارداد بر مبنای قرارداد استاندارد سازمان گردشگری است و در راستای اجرای تعهدات این قرارداد کارگزار اظهار می‌نماید که با حسن نیت همکاری‌های لازم را در زمینه ارائه خدمات فوق الذکر به مسافر انجام خواهد داد.
 • در موارد خرید اینترنتی، خریدار متعهد می‌شود که اطلاعات مربوط به خود شامل اطلاعات درخواستی از پاسپورت یا کارت ملی را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت هالی تور وارد نماید. مسئولیت در ورود اطلاعات ناقص يا نادرست آن تماما و منحصرا بر عهده‌ی خریدار خواهد بود.
 • هنگام ثبت‌نام و خرید خدمات گردشگری شامل پرواز، هتل و خدمات به شکل آنلاین، تمامی اطلاعات اصلی مسافر شامل نام و نام خانوادگی، مسیر رفت و برگشت، تاریخ سفر و غیره باید به صورت صحیح انتخاب گردد و امکان اصلاح نام مسافران پس از خرید نهایی وجود نداشته و کارگزار هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه انتخاب و یا وارد شده‌اند بر عهده ندارد و به منظور اصلاح اطلاعات، خریدار بر اساس شرایط کنسلی می‌بایست گشت را کنسل و در صورت نیاز اقدام به خرید مجدد نماید.

انصراف یا تغییر شرایط پرواز، هتل و خدمات:

 • در خصوص درخواست انصراف یا تغییر شرایط پروازهای برنامه ریزی شده توسط خطوط هواپیمایی (سیستمی) از طرف خریدار، شرایط ابطال پرواز مرتبط با موضوع این قرارداد مطابق با مقررات خطوط هواپیمایی یا شرکت مربوطه اعمال خواهد شد. کارگزار موظف است هنگام خرید اینترنتی خدمات گردشگری شامل پرواز، هتل و خدمات توسط خریدار شرایط فوق را به هر طریق ممکن اطلاع رسانی کرده باشد. در این مورد مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب خریدار برمی‌گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی است.
 • در خصوص درخواست انصراف یا تغییر شرایط پروازهای چارتری به هر دلیلی از طرف خریدار، هیچ مبلغی از سوی کارگزار به خریدار مسترد نمی‌شود و خریدار با علم و آگاهی به این بند از قرارداد که پرواز چارتر می‌باشد، این قرارداد را تایید نموده و حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نماید. کارگزار موظف است هنگام خرید اینترنتی خدمات گردشگری شامل پرواز، هتل و خدمات توسط خریدار شرایط فوق را به هر طریق ممکن اطلاع رسانی کرده باشد.
 • در خصوص درخواست انصراف یا تغییر شرایط هتل از طرف خریدار، شرایط ابطال هتل مرتبط با موضوع این قرارداد مطابق با مقررات کارگزار هتل مربوطه اعمال خواهد شد. کارگزار موظف است هنگام خرید اینترنتی توسط خریدار شرایط فوق را اطلاع رسانی کرده باشد. سیاست‌های اعمالی کارگزار جهت انصراف یا تغییر شرایط هتل بر حسب مورد یکی از حالت‌های زیر خواهد بود:
 • برخی هتل‌ها از لحظه رزرو غیر قابل استرداد می‌باشند،
 • برخی هتل‌ها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد می‌باشند،
 • برخی هتل‌ها در صورت عدم استفاده، هزینه یک شب اقامت را کسر و مابقی را به مسافر مسترد می‌نمایند،
 • در صورت انصراف کتبی خریدار از همراهی مسافران از خدمات مرتبط با موضوع این قرارداد که هنگام خرید اینترنتی شرایط کنسلی مجزا برای پرواز، هتل و خدمات اعلام نشده باشد، از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل 20 درصد قیمت کل قرارداد، از سه هفته تا یک هفته مانده به زمان پرواز، معادل 30 درصد و در فاصله یک هفته تا 72 ساعت قبل از پرواز معادل 50 درصد قیمت کل قرارداد و در کمتر از 72 ساعت قبل از پرواز معادل 70 درصد قیمت کل قرارداد به عنوان جریمه از کل مبلغ قرارداد کسر و مابقی وجوه به خریدار پرداخت خواهد شد.
 • با توجه به روند زمان بر و نامشخص صدور روادید همزمان با درخواست صدور روادید نسبت به اخذ بلیط و رزرو هتل نیز اقدام می‌شود، در صورتی که درخواست صدور روادید هر یک از مسافران رد شود یا روادید با تاخیر صادر شود کلیه هزینه‌های ابطال بلیط و هتل بر عهده خریدار می‌باشد. درمسافرت‌های گروهی و خانوادگی در صورت عدم صدور یا تاخیر در صدور روادید برای هر یک از مسافران،سایر مسافران ملزم به استفاده از خدمات درخواستی می‌باشند و در صورت عدم استفاده می‌بایست کلیه هزینه های مربوط به ابطال را با در نظر گرفتن مفاد این قرارداد پرداخت نمایند، در خصوص بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان مجرد) مسافری که درخواست صدور روادید وی رد شده است، هزینه روادید، کنسلی بلیط و یک شب اقامت کسر و مابقی به عهده ی خریدار مسترد می‌شود.
 • در صورتی که درخواست صدور روادید هر یک از مسافران بدون پاسخ بماند و یا رد شود، کارگزار موظف به استرداد کل وجه دریافتی پس از کسر هزینه های مربوط به درخواست روادید، کنسلی بلیط و اقامت، به عنوان هزینه‌های انجام شده به خریدار خواهد بود.
 • چنانچه گشت از سوی کارگزار به دلیل حد نصاب نرسیدن قابل اجرا نباشد، کارگزار موظف است قبل از تاریخ اجرای گشت مراتب را به نحو مقتضی با ارائه دلایل به اطلاع خریدار رسانده و نسبت به استرداد کل وجوه دریافتی اقدام نماید.
 • مسافران موظف می باشند مطابق با مقررات شرکت‌های هواپیمایی در خصوص ساعات حضور در فرودگاه و انجام پرواز، در فرودگاه حاضر شوند، هزینه از دست دادن پرواز (No-show) در صورت عدم حضور به موقع مسافر در فرودگاه تماما بر عهده مسافر بوده و مسئولیتی در این رابطه بر عهده کارگزار نمی‌باشد.
 • کارگزار موظف است در صورت ابطال پرواز از سوی خطوط هواپیمایی موضوع این قرارداد، مساعی خود را جهت اعزام مسافران با اولین پرواز بعدی با توافق و رضایت خریدار به کار گیرد. تغییرات احتمالی نرخ پرواز مورد نظر با پرواز ابطال شده از سوی کارگزار قابل تعدیل و خریدار متعهد به پرداخت هزینه مربوطه می‌باشد. چنانچه عدم انجام سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد مسئولیت خسارات مرتبط با هتل و ... بر عهده کارگزار نمی‌باشد.
 • کارگزار موظف است در صورت ابطال محل اقامت از سوی هتل (یا کارگزار مقصد) موضوع این قرارداد، مساعی خود را جهت جابه جایی هتل و پیشنهاد هتل های مشابه به هتل درخواستی خریدار به کار گیرد. تغییرات احتمالی هتل مورد نظر یا ابطال -از سمت هتل (یا کارگزار مقصد) قابل تعدیل و خریدار متعهد به پرداخت هزینه مربوطه می‌باشد.
 • در صورت تغییر ساعت-، تاریخ، برنامه و ظرفیت پرواز و به طور کلی بروز مشکلاتی دراجرای گشت که حدوث آن خارج از کنترل کارگزار باشد و سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت شود، مسئولیتی متوجه کارگزار نبوده و مسافران می بایست مقدمات سفر خود را جهت استفاده از خدمات موضوع این قرارداد با شرایط ایجاد شده فراهم نماید و عازم سفر گردد.
 • در صورت عدم اعلام انصراف کتبی خریدار کارگزار هیچ مسئولیتی در قبال خریدار از بابت کنسلی و انصراف از خدمات موضوع این قرارداد ندارد و خریدار متعهد به استفاده از خدمات موضوع این قرارداد و پرداخت کامل هزینه های مرتبط با آن در حق کارگزار می‌باشد.
 • مسافران به موجب این قرارداد با اعطا نمایندگی به خریدار به عنوان نماینده خود، حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نمایند.

سایر شرایط:

 • ساعت تخلیه اتاق‌های هتل بر اساس قوانین و مقررات حاکم در مقصد مورد نظر بوده،و مسافران موظف به رعایت آن می‌باشند.
 • با توجه به تنوع اتاق‌های موجود (Type of rooms) در هتل‌ها، در اتاق‌های سه تخته (Triple) وجود سه تخت استاندارد یا دو تخت همراه با یک تخت اضافه (Extra) و نیز مساحت اتاق، کاملا بستگی به شرایط موجود در زمان پذیرش (Subject to availability) اتاقها دارد.
 • در صورت تحویل اتاق زودتر از موعد مقرر توسط مسافران، هیچ مبلغی به مسافر مسترد نخواهد شد.
 • مسافر انفرادی (تک نفره) در هنگام ثبت نام ، مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک تخته می‌باشد.
 • در صورت ضبط روادید مسافر در فرودگاه کشور مقصد توسط مقامات ذی ربط -هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
 • در صورتیکه مطابق شرایط اعلامی از سوی سفارتخانه در خصوص بازگشت مسافران، تضمینی از کارگزار اخذ شود، خریدار موظف است به همان میزان، ضمانت نامه بانکی به کارگزار تسلیم نماید.تعیین مبلغ ضمانتنامه بانکی بر عهده کارگزار می‌باشد.
 • خریدار پس از بازگشت از سفر مسافران، جهت دریافت ضمانت نامه بانکی سپرده شده لازم است با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصویر صفحه مربوط به مهر ورود و خروج کشور مقصد همه مسافران به کارگزار مراجعه نماید و کارگزار موظف است پس از تائید اصالت و صحت مدارك ارائه شده، فوراً نسبت به فک ضمانت نامه اقدام نماید.
 • در صورتیکه در روادید صادره مدت زمان مشخصی جهت اقامت پیش بینی شده باشد، چنانچه هریک از مسافران از بازگشت به کشور در تاریخ از پیش تعیین شده خودداری نمایند و این امر با توجه به تعهد خریدار موجبات خسارت به کارگزار را فراهم آورد، کارگزار مجاز است -، هزینه انجام شده را از خریدار به صورت مستقیم و یا از طریق ضبط ضمانت نامه به نفع خود دریافت نماید.
 • در خصوص درخواست روادید گروهی از طرف خریدار برای مسافران، مسئولیت بروز هر گونه اشکال مربوط به ورود و خروج اعضای گروه بر عهده خریدار می‌باشد.
 • در صورتیکه مسافری برای سایر همراهان سفر یا سرپرست گروه، راهنمایان محلی و در کل کسانی که در اجرای گشت نقش داشتند مزاحمتی ایجاد نماید یا مرتکب اعمال خلاف شئون و اخلاق عرفی در کشور مربوطه گردد، سرپرست گروه موظف است بنا و گواهی دیگر اعضای گروه حسب مورد تصمیم لازم را در خصوص آن مسافر اتخاذ نموده و مراتب را جهت اقدام به کارگزار مجری گزارش نماید.
 • در خصوص ثبت نام گروهی در شرایط عادی فقط خریدار که که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی بوده و سایر مسافران در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشند.
 • رعایت شئونات و اخلاقیات در طول سفر از سوی مسافران الزامی بوده و همچنین مسافران موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می‌باشند. لذا عواقب ارتکاب هرگونه تخلف و تبعات داشتن داروهایی که احیاناً در کشور مقصد غیر مجاز بوده، بر عهده خریدار است و چنانچه از این بابت کارگزار جریمه‌ای پرداخت نماید، می‌تواند با ارائه مستندات، هزینه انجام شده را از خریدار دریافت نماید.
 • حفظ اموال و مدارك شخصی به عهده مسافران بوده و در صورت مفقود شدن آن مسئولیتی متوجه مدیر گشت یا کارگزار نخواهد بود.
 • چنانچه صدور روادید و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، مسافران بایستی مقدمات سفر خود را قبلاً آماده نموده باشند.
 • درصورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافران و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، مسافران بایستی با هماهنگی کارگزار در موعد مقرر در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نمایند و چنانچه به دلیل عدم انجام امور مذکور روادید از سوی سفارتخانه صادر نگردد، جریمه تعیین شده در این قرارداد اخذ خواهد شد.
 • مسافران قرارداد موظف هستند در ساعات اعلام شده، در برنامه‌های گشت و ترانسفر فرودگاهی شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت گشت، شخصاً بایستی هزینه های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت پرداخت نمایند، در غیر اینصورت کارگزار مربوطه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • زمان اعلامی و انجام ترانسفرهای گروهی با توجه به تعداد مسافر، فاصله فرودگاه با هتل‌های مسافران و شلوغی ترافیک شهر متغیر و در حدود اختیار کارگزار ترانسفر می‌باشد و مسافر ملزم به رعایت آن هستند تا در برنامه سفر سایر مسافران مشکل یا خللی ایجاد نگردد.
 • در صورت ابطال گشت توسط خریدار، کارگزار مجاز به ابطال روادید صادره برای مسافران توسط مقامات سفارت صادرکننده روادید خواهد بود.
 • در قبال هر گونه افزایش غیر ارادی در قیمت گشت اعم از افزایش نرخ بلیط و یا سایر خدمات، با ارائه مدارك مستند از سوی کارگزار با تأیید سازمان، خریدار موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده از سوی کارگزار می‌باشد.
 • پرداخت کلیه عوارض خروج از کشور بر عهده مسافران می باشد. پرداخت سایر عوارضی که کشور مقصد تحت عنوان مالیات از گردشگر اخذ می‌کند نیز بر عهده گردشگر می‌باشد.
 • بعضی از هتل‌ها هزینه‌ای را هنگام ورود به عنوان بیعانه از مسافر دریافت می‌کنند که هنگام خروج در صورت رعایت قوانین عین آن مبلغ به مسافر برگشت داده می‌شود. در صورت وجود این شرایط، پرداخت این بیعانه به عهده مسافر خواهد بود و کاگزار هیچ مسئولیتی جز اطلاع رسانی قبل از شروع مسافرت در این زمینه ندارد.
 • حضور مسافران در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از زمان پرواز و در پروازهای داخلی 1 ساعت قبل از زمان پرواز، در فرودگاه الزامیست. ضمنا تاریخ و ساعت پرواز مندرج در بلیطهای صادر شده از سوی کارگزار ملاک حضور مسافران در فرودگاه می‌باشد.
 • چنانچه هر یک از مسافران ممنوع الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود آن به کشور جلوگیری نمایند، خریدار ملزم به پرداخت هزینه‌های صورت گرفته از سوی کارگزار با ارائه مستندات و مدارك مربوطه خواهد بود. سرپرست گشت نیز موظف به همکاری جهت بازگشت مسافران به کشور می‌باشد و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نخواهد بود.
 • در صورتیکه برنامه گشت ارائه شده توسط کارگزار، در طول سفر عیناً به اجرا گذاشته نشود و یا درسطحی بالاتر از آنچه در قرارداد توافق شده ارائه نگردد، خریدار مجاز است موارد را با ارائه دلایل مستدل به کارگزار اعلام نموده و کارگزار موظف به جلب رضایت خریدار می‌باشد و در صورت بروز اختلاف، رأی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان حکم مورد پذیرش طرفین قرار خواهد گرفت.
 • در صورتی که مسافران در خارج از کشور مستقلاً و خارج از برنامه سفر، نسبت به خریداری خدمات اختیاری اقدام و در آن شرکت نماید، هزینه و مسئولیت آن در خصوص بروز حوادث بر عهده خود مسافران خواهد بود.
 • کارگزار موظف است در صورتی که روادید دارای شرایط خاصی از جمله مدت اقامت محدود، مدت زمان معین برای ورود به کشور مقصد از تاریخ صدور روادید باشد، ضمن ارائه توضیحات کامل به خریدار، تصویر روادید را به تأیید خریدار رسانده و ضمیمه قرارداد نماید.
 • در خصوص روادید اصل بر عادی بودن روادید است، لیکن چنانچه خریدار اصرار بر اخذ روادید به شکل فوری داشته باشد، مسئولیت‌های ناشی از آن، بر عهده خریدار خواهد بود.
 • کارگزار موظف است مطابق با دستورالعمل بیمه ابلاغی از سوی سازمان، اقدامات لازم را در خصوص پوشش بیمه‌ای تکلیفی و اختیاری به عمل آورده و در صورت بروز هرنوع حادثه‌ای در طول سفر علاوه بر اقدام بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش، نسبت به همکاری و مساعدت‌های لازم در این خصوص اقدام نماید.
 • چنانچه پیشامدهای غیرمنتظره پس از ورود به کشور مقصد روی دهد، کارگزار موظف است با ارائه مستندات نسبت به کسر هزینه‌های انجام شده از مبلغ دریافتی اقدام و مابقی را به خریدار مسترد نماید.
 • کارگزار متعهد است در صورت بروز هرگونه اتفاقی برای مسافران در کشور مقصد، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را در آن کشور از موضوع مطلع سازد.
 • طرفین موضوع این قرارداد توافق نمودند در صورت اختلاف در تفسیر و اجرای مفاد این قرارداد، موضوع را ابتدا از طریق مذاکره حل و فصل نمایند، در صورت عدم حل و فصل اختلاف ظرف 10 روز کاری، رسیدگی به هرگونه اختلاف فی ما بین طرفین قرارداد با ارائه دلایل بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و آراء صادره از این سازمان برای طرفین لازم الاجراست.
 • نشانی و اقامتگاه طرفین همان نشانی پستی و الکترونیکی و شماره تماس‌های مذکور در این قرارداد می‌باشد و انجام کلیه مکاتبات به نشانی‌های مذکور به منزله ابلاغ به طرف دیگر می‌باشد. لذا در صورت تغییر در هر یک از نشانی‌های مندرج در این قرارداد، مراتب می‌بایست به صورت مکتوب به طرف دیگر اعلام شود در غیر این صورت ارسال کلیه مراسلات و مکاتبات و اظهارنامه و ... به نشانی سابق، ابلاغ شده محسوب می‌گردد و طرفین حق هرگونه اعتراض در این رابطه را از خود سلب نمودند. هرگاه به علت عوامل قهریه غیرقابل پیش بینی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی،بیماری، جنگ (فورس ماژور) یا بستن ارتباط اینترنتی و قطع ارتباط با خارج از کشور از طریق اینترنت که رفع آن خارج از حیطه قدرت طرفین است و در اثر آن ها هریک از طرفین قادر به انجام تعهدات خود نباشد باید مراتب بلافاصله پس از وقوع کتباً به اطلاع طرف دیگر برسد. در اینصورت این قرارداد در مدت فورس ماژور به قوت و اعتبار خود باقی خواهد بود، در صورتی که این شرایط منجر به ابطال یا تغییر برنامه سفر شود یا خریدار درخواست ابطال سفر را دهد، مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود و فقط مبالغ مربوطه به میزان دریافتی از تامین کنندگان اصلی پرواز، هتل و خدمات موضوع این قرارداد به خریدار مسترد می‌گردد.
 • این قرارداد مشمول کلیه‌ی قوانین موجود در این حوزه مانند مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی خواهد بود. همچنین خریدار با مطالعه مفاد این قرارداد حین خرید خود، اقرار می نماید که تایید کلیه داده‌پیام‌های نمایش داده ‌شده در وب سایت هالی تور به منزله قبولی و امضاء الکترونیکی محسوب می‌شود و هرگونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیرقابل استماع و مردود می باشد.
 • منظور از «کارگزار» در تمام محتوای این قرارداد شرکت "هالی تور" می‌باشد.

لازم به ذکر است قوانین کنسلی که در ادامه ذکر شده مربوط به قرارداد استاندارد سازمان گردشگری است، ولی شرکت هالی تور خود را متعهد می‌داند فراتر از مسئولیت قانونی خود حداکثر همکاری را با مسافر در رستای تحمل حداقل ضرر داشته باشد.

 • در صورت انصراف کتبی گردشگر از همراهی تور تا یک ماه قبل از پرواز معادل 20 % قیمت کل تور و از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل 30 % قیمت کل تور و از سه هفته تا72 ساعت قبل از پرواز50 %قیمت کل تور و در کمتر از72 ساعت قبل از پرواز معادل70% قیمت کل تور به عنوان جریمه از کل گشت کسر و مابقی وجوه به گردشگر پرداخت خواهد شد جرایم تعیین شده در این بند در خصوص تورهایی که به صورت غیر چارتر و شناوری از سوی کارگزار اجرا می‌شود قابل اعمال می‌باشد و مشمول تورهای چارتر نبوده و گشت‌های چارتر یا پروازهای چارتر مشمول پرداخت تمام هزینه‌های گشت طبق این قرارداد می‌باشد.
 • در صورتیکه گردشگر در روز پرواز اقدام به کنسل نمودن تور بنا به هر دلیلی نماید یا در روز پرواز گردشگر NO SHOW شود هیچ مبلغی از این قرارداد از سوی کارگزار مسترد نمی‌شود و گردشگر می‌بایست تمام هزینه های تور را طبق این قرارداد در حق کارگزار پرداخت نماید و این قرارداد نبوده و گردشگر با قبول این موضوع حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی جرایم مندرج در این تبصره مشمول جرایم کنسلی بعدی را از خود سلب می‌نماید.
 • در خصوص ثبت نام گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی گردشگران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می‌باشد و سایر گردشگران در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشند. کارگزار موظف است تاریخ و شماره انصراف کتبی گردشگر را در دفاتر رسمی خود ثبت و تصویر آن را به گردشگر طرف قرارداد ارائه نماید و مناط اعتباری کنسلی تور، تاریخ ثبت درخواست کنسلی گردشگر در دفتر ثبت کارگزار می‌باشد در صورت عدم اعلام انصراف کتبی گردشگر کارگزار هیچ مسئولیتی در قبال گردشگر از بابت کنسلی و انصراف از تور ندارد و گردشگر متعهد به استفاده از خدمات تور و پرداخت کامل هزینه‌های تور در حق کارگزار می باشد و گردشگران این قرارداد با اعطا نمایندگی به (خریدار) نماینده گردشگران حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نمایند.
 • در صورت کنسل نمودن تور یا پروازهای چارتر از طرف گردشگر، بنا به هر دلیلی یا حادث شدن هر اتفاقی که باشد، هیچ مبلغی از سوی کارگزار به گردشگر مسترد نمی‌شود و گردشگر با علم وآگاهی به این بند از قرارداد که گشت و پرواز چارتر می باشد، این قرارداد را امضاء نموده و حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نماید.
 • در خصوص بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان مجرد) که روادید یکی از آنها توسط سفارت صادر نگردیده یا با تاخیر صادر شده باشد و تقاضای کنسل نمودن تور را داشته باشد میبایست هزینه روادید و هزینه ی اقامت در هتل (باتوجه به قوانین هتل) به همراه جریمه کامل ابطال بلیط را در حق کارگزار پرداخت نماید و در خصوص افرادی که رابطه نسبیت ندارند و موفق به اخذ ویزا نشده اند یا با تاخیر ویزای آنها صادر شده باشد هزینه تور می‌بایست از سوی گردشگر در حق کارگزار پرداخت و تسویه کامل شود.
 • در صورت تغییر ساعت پرواز یا هر گونه تغییر در برنامه پروازی و یا ظرفیت پرواز، روز پرواز، تغییر و جابه جایی هتل و کلا مشکلاتی که در اجرای گشت حادث گردد و از کنترل کارگزار خارج باشد، که سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت شود، مسئولیتی متوجه کارگزار نبوده و گردشگر می‌بایست مقدمات سفر خود را جهت استفاده از تور با شرایط ایجاد شده فراهم نماید و عازم سفر گردد.
 • در صورتیکه هنگام ابطال تور توسط گردشگر، روادید گردشگر اخذ شده باشد کارگزار می‌تواند نسبت به ابطال روادید مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده روادید اقدام نماید و گردشگر موظف به پرداخت تمام خسارات تور اعم از هزینه ویزا، جریمه و هزینه‌های کامل بلیط و هتل در حق کارگزار می‌باشد .همچنین کارگزار می‌تواند درخصوص تورهایی که دارای ویزای یکبار ورود هستند و ویزا صرفا جهت شرکت در تور صادر شده است (استرالیا و اروپا و...)، پاسپورت مسافر را تا زمان ابطال ویزا نزد خود نگاه دارد و در صورتی که مسافر نیاز فوری به پاسپورت دارد با اعلام مکتوب مبنی بر ابطال ویزا می‌تواند پاسپورت خود را پس از ابطال ویزا دریافت دارد کارگزار موظف است نسبت به ابطال ویزای مسافر اقدام و پس از آن پاسورت را به مسافر برگرداند و مسافر حق اعتراض را در این خصوص از خود سلب می‌نماید.
 • در صورتیکه گردشگر از ارائه ضمانت نامه بانکی معتبر با میزان مبلغ درخواستی کارگزار امتناع و خودداری نماید کارگزار نه تنها می‌تواند از ارائه اصل پاسپورت و مدارک سفر گردشگر خودداری نماید بلکه گردشگر می بایست نسبت به پرداخت تمام هزینه‌های تور در حق کارگزار اقدام نماید و گردشگر با علم به این موضوع حق هرگونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نماید.
 • در صورتیکه گردشگر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و بر اساس ضرورت نیز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولی به هر علت، سفارت از صدور روادید وی خودداری نماید مسئولیتی متوجه کارگزار نبوده و گردشگر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نمی‌باشد.
 • چنانچه گردشگر ممنوع الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود او به کشور جلوگیری نمایند، گردشگر ملزم به پرداخت تمام هزینه گشت و تور می باشد و کارگزار هیچ مسئولیتی در خصوص ممنوع الخروج بودن یا ممنوع الورود بودن گردشگر ندارد و سر پرست تور فقط جهت بازگشت گردشگر به کشور همکاری می‌نماید و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نخواهد بود. اقامت در سالن ترانزیت تا زمان بازگشت و هزینه مربوطه تماماً به عهده گردشگر می‌باشد.
 • در صورت رد شدن ویزا از طرف دولت امارات و یا سایر کشورها به هر علت که باشد، کارگزار در این خصوص مسئولیتی نداشته ولیکن گردشگر(خریدار) می‌بایست هزینه ویزا و هزینه کامل بلیط صادره را با توجه به نوع پرواز و هزینه‌ی هتل را طبق قرداد هتل پرداخت نمایدد.
 • در خصوص درخواست ویزای گروهی چین از طرف خریدار در سفرهای اختصاصی، مسئولیت بروز هر گونه اشکال مربوط به ورود و خروج اعضای گروه به عهده گردشگران می‌باشد.
 • چنانچه صدور ویزا و تحویل گذر نامه در آخرین لحظات زمان شروع سفر توسط سفارتخانه صورت پذیرد کارگزار هیچ مسئولیتی ندارد و گردشگران موظف به شرکت در گشت و استفاده از تور می‌باشند و در صورت انصراف، گردشگر می‌بایست کل هزینه تور را در حق کارگزار پرداخت نمایند.
 • در صورتی که درخواست صدور ویزای گردشگر بدون پاسخ بماند و یا رد شود مشمول کنسلی بوده و پرداخت هزینه ویزا و بلیط با توجه به نوع پرواز و هتل با توجه به نوع قرار داد تمامه بر عهده‌ی گردشگر می‌باشد.
 • کارگزار می‌بایست در صورتیکه روادید دارای شرایط خاصی از جمله مدت اقامت محدود یا مدت زمان معین برای ورود به کشور مقصد از تاریخ صدور روادید باشد را به اطلاع مسافر برساند و تصویر روادید را به تایید نماینده گردشگران رسانده و ضمیمه قرارداد نماید.
 • کارگزار در صورت ابطال پرواز از سوی ایرلاین موضوع این قرارداد هیچ مسئولیتی نداشته ولیکن کارگزار مساعی خود را جهت اعزام گردشگران با اولین پرواز بعدی به کارگرفته لذا تغییرات احتمالی نرخ پرواز مورد نظر با پرواز ابطال شده از سوی کارگزار قابل تعدیل خواهد بود که گردشگر متعهد به پرداخت آن می‌باشد در صورت عدم تمایل گردشگر به تغییر پرواز کارگزار موظف است وجوه دریافتی این قرارداد را پس از کسر هزینه ویزا و یک شب هزینه هتل به گردشگر مسترد نماید و مسافر با قبول این امر حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی را از خود سلب می‌نماید.
 • در خصوص استفاده از تورهای اروپایی در حوزه شینگن از آنجایی که ضوابط و شرایط صدور ویزا از سوی سفارت خانه مربوطه ارائه بلیط کانفرم شده و رزرو نهایی هتل گردشگران می‌باشد لذا گردشگر (خریدار) با آگاهی کامل از این امر قبول می‌نماید که کارگزار نسبت به صدور و خرید بلیط و کانفرم نمودن هتل جهت اجرای تور موضوع قرارداد اقدام نماید لذا در صورت عدم صدور روادید یا ریجکت شدن ویزا یا تاخیر در صدور ویزا بنا به هر دلیلی که از سوی سفارت انجام گردد کارگزار نه تنها مسئولیتی نداشته بلکه گردشگران (خریدار) موظف به پرداخت هزینه ویزا، هزینه‌ی بلیط طبق نوع پرواز و هزینه‌ی هتل طبق نوع قرار داد می‌باشد و گردشگر با امضاء این قرارداد حق هر گونه اعتراض و اقامه دعوی بعدی را از خود سلب می‌نماید.
 • منظور از «کارگزار» در تمام محتوای این قرارداد شرکت « هالی تور »می‌باشد.

دفتر مرکزی هالی تور